0 (232) 388 01 10 Öğrenci İşleri

Akademisyen Görüşleri

Tüm Gelişme ve Değişimleri Takip Eden Alanında Uzman Kadro

3.135’den Fazla Öğretim Elemanı İle Kaliteli Eğitim


Prof. Dr. Celal ArtunçDiş Hekimliği Fakültesi Dekanı

Biz Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi olarak mesleki alanda başarılı öğrenciler yetiştirmenin yanı sıra sosyal yönü kuvvetli, vizyonu açık ve hayatın her alanında kendini doğru ifade edebilen bireyler yetiştirmeyi misyon edinmiş bir fakülteyiz. Öğrencilerimize sağladığımız bilimsel ve teknolojik imkanların yanında ilgilendikleri spor ve sosyal alanlar ile ilgili öğrenci toplulukları kurma ve kendilerini bu yönleriyle de ifade edebilme olanakları da yaratıyoruz. Her yıl, gerek lisans seçme sınavlarında, gerekse lisans sonrası uzmanlık sınavlarında dereceye giren öğrencilerimizin ilk sıralarda tercih ettiği Diş Hekimliği Fakültesi olmanın gururunu yaşıyoruz. Sizleri de Ege Bölgesi’nin en eski, en köklü, çağdaş diş hekimliği eğitimi veren, bilimsel araştırmalarını ve klinik çalışmalarını toplum sağlığı yararına kullanan, nitelikli diş hekimi ve araştırmacı yetiştiren Fakültesinde görmekten mutluluk duyacağız.

  • celal.artunc@ege.edu.tr

Prof. Dr. Fazıl GökçekEdebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı

Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi yaklaşık 40 yıllık birikimiyle Türkiye’de sosyal bilimler alanında eğitim veren en köklü kurumlardan biridir. Edebiyat Fakültesi ailesine yeni katılacak öğrencilerimiz, öğrenim hayatları boyunca bilgiyle donanmanın ve özgür bir ortamda düşüncelerini tartışmanın ayrıcalığını yaşayacak, bu ayrıcalığı hayatlarının sonraki dönemlerine de taşıyacaklardır.

  • fgokcek@hotmail.com

Prof. Dr. Süleyman DoğanEğitim Fakültesi Dekanı

Genç ve dinamik yapısı, nitelikli akademik kadrosu ile fakültemiz; bilimsel bilgiyi temel alan, çok yönlü düşünebilen, eğitim, toplum ve çevre sorunlarına karşı duyarlı davranan, yaşamın her alanında gelişmeye ve ilerlemeye öncülük eden eğitimciler ve psikolojik danışmanlar yetiştirmektedir. Ege’nin incisi İzmir’de, eğitimin yükselen değeri Ege Eğitim’de sizleri görmekten mutluluk duyarız.

  • suleyman.dogan@ege.edu.tr

Prof. Dr. Nadide KazancıFen Fakültesi Dekanı

E.Ü. Fen Fakültesi, Ege Üniversitesinin üçüncü Fakültesi olarak 1961 yılında kurulmuştur. Ege Üniversitesi Fen Fakültesi, nitelikli akademik öğretime öncülük vererek, bu çerçevede çağdaş bilimi ve teknolojik gelişmeleri takip eden, donanımlı öğrenciler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Eğitim dili %30 İngilizce olan E.Ü. Fen Fakültesinin tüm bölümleri, geniş bir perspektifte zorunlu ve seçmeli derslerden oluşan programları ile yüksek kalitede eğitim vermektedirler. Öğrencilere güçlü ve sağlam teorik ve uygulamalı altyapı kazandırmak amacıyla geliştirilen bu dersler, Fen Fakültesi mezunlarının sanayide ve akademik dünyada aranan adaylar olmasını sağlamaktadır. E.Ü. Fen Fakültesi öğrencileri çift anadal programını takip ederek Fakültemizin diğer bölümlerinden ikinci bir lisans diploması alarak mezun olabilirler. Ayrıca, öğrencilere diğer alanlardaki birikimlerini arttırabilmek gibi eşsiz bir fırsat sunan yandal programlarını da takip edebilirler.

  • nadide.kazanci@ege.edu.tr

Prof. Dr. Ayfer KaradakovanHemşirelik Fakültesi Dekanı

Türkiye’ de lisans düzeyinde hemşirelik eğitimini başlatan ilk Hemşirelik Yüksekokulu ve 3. Hemşirelik Fakültesi olan kurumumuz Ege Üniversitesi’nin kuruluşu ile yaşıt, 59 yıllık bir eğitim kurumudur. Ulusal ve Uluslararası düzeyde tercih edilen, dünya standartlarında, toplumsal gelişmelere ve sorunlara duyarlı, otonomi sahibi, lider hemşirelerin yetiştirilmelerini misyon edinmiş, güçlü akademik kadrosu ile eğitim veren Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi’ nde sizleri aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

  • ayfer.karadakovan@ege.edu.tr

Prof. Dr. Jülide Kesken İ.İ.B.F. Dekanı

Çeşitli sosyal faaliyet imkanları olan muhteşem bir kampüs ortamında eğitim almak, özgürce düşüncenizi ifade etmek, paylaşımcı ve katılımcı yönetim anlayışında üniversiteli olmanın ayrıcalığını yaşamak, akıl ve bilimi rehber edinmek, entellektüel düzeyinizi yükseltmek, bilimsel düzeyi yüksek uygulamaya hakim nitelikli akademisyenlerle beraber çalışıp iyi bir meslek edinmek için sizleri Ege Üniversitesi’ne bekliyoruz…

  • julide.kesken@gmail.com

Prof. Dr. Müge Elden İletişim Fakültesi Dekanı

Ege Üniversitesi gibi köklü bir üniversitenin öğrencisi olma ayrıcalığını yaşayacak siz sevgili öğrencilerimizi aramızda görmek bizleri çok mutlu edecek. Yenilikleri her zaman en yakından takip eden, öğrencisi için akademik, sosyal ve kültürel hizmetler anlamında her zaman en iyiyi sağlamak için çalışan üniversitemiz ailesi içine girecek siz öğrencilerimizi şimdiden kutlar, üniversite hayatınızda başarılar dilerim.

  • muge.elden.pogun@ege.edu.tr

Prof. Dr. Süheyda AtalayMühendislik Fakültesi Dekanı

Ege Üniversitesi'ni tercihlerinizin birinci sırasına almanız için çok neden var. Demokratik ve çağdaş yaklaşım, kaliteli eğitim, uluslararasılaşma bunlandan sadece birkaçı.. Sizlere başarılar diliyor, Üniversitemize bekliyoruz.

  • suheyda.atalay@ege.edu.tr

Prof. Dr. Ertan TaşkavakSu Ürünleri Fakültesi Dekanı

Altmış yıla yaklaşan deneyimiyle, Ege Bölgesi ve ülkemizin en önemli üniversitelerinden biri olan Ege Üniversitesinin aile albümünde yer alabilmek büyük bir ayrıcalıktır. Bu büyük mozaiğin bir parçası olan Su Ürünleri Fakültesi, konusunda uzman ve zengin akademisyen kadrosuyla konusunda en güncel bilgileri öğrencilerine sunarak, sizlerin donanımlı şekilde mezun olmanıza çaba harcamaktadır.

  • ertan.taskavak@ege.edu.tr
Yukarı Dön