0 (232) 388 01 10 Öğrenci İşleri

Akademisyen Görüşleri

Tüm Gelişme ve Değişimleri Takip Eden Alanında Uzman Kadro

3.135’den Fazla Öğretim Elemanı İle Kaliteli Eğitim


Prof. Dr. Ümran Sevilİzmir Atatürk Sağlık Y.O Müdürü

Ege Üniversitesi İzmir Atatürk Sağlık Yüksekokulu 1996 yılında kurulmuş ve 1998 yılında ebelik, 2007 yılında beslenme ve diyetetik bölümleri açılmıştır. Okulumuz alanında yetkin öğretim kadrosuyla, öğrencilerin bireysel, sosyal ve mesleki gelişimlerini en iyi şekilde kazanmalarını sağlar. Ebelik bölümümüzde lisans eğitiminin yanı sıra lisansüstü eğitim de sürdürülmektedir. Sağlıklı beslenmenin yaşamsal önem kazandığı günümüzde, beslenme ve diyetetik bölümünden donanımlı diyetisyenler yetişmektedir. Mesleki bilgilere sahip, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri takip eden, geleceğe ve değişime yön verebilecek, yenilikçi, etkili iletişim becerilerine sahip ebe ve diyetisyen olmak istiyorsanız tercihinizi bizden yana kullanınız. Çünkü Ege Üniversiteli olmak bir ayrıcalıktır.

  • umran.sevil@ege.edu.tr

Prof. Dr. S. Rana VarolBESYO Müdürü

Kişisel ve toplumsal yönden sağlıklı, ahlaklı, yapıcı, yaratıcı ve üretken, milli kültür değerlerini ve demokratik hayatın temel ilkelerini benimsemiş fertler yetiştirmeyi amaç edinmiş Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrenim elemanı kadrosu olarak, Ege Üniversite'li olma farklılığını ve kültürünü birlikte yaşamak ve yaşatmak üzere yürüyeceğimiz yolda bizlere eşlik etmenizden mutluluk duyacağımızı belirtir, hazırlıklarınızda başarılar dileriz.

  • rana.varol@ege.edu.tr

Prof. Dr. Atilla SilküYabancı Diller Yüksekokulu Müdürü

Üniversitemizde lisans ve ön lisans programlarında eğitim gören öğrencilere fakülte ve yüksekokulların programlarına göre yabancı dil derslerini veren okulumuz, hazırlık sınıfı olan fakülte ve yüksekokulların yoğun yabancı dil eğitim-öğretimini de üstlenmiştir. Okulumuzda tüm okutmanlarımızın kullanımına açık, en iyi biçimde donatılmış bir Yabancı Dil Kaynak Merkezi bulunmaktadır. Teknolojik gelişmelerin ışığında tüm Ege Üniversitesi öğrencilerine ve çalışanlarına çağın gereklerini karşılayacak düzeyde yabancı dil hizmeti verme misyonunu üstlenen okulumuz dünya standartlarında bir kurum haline gelme hedefleri doğrultusunda 2013 yılının sonunda Uluslararası EDEXCEL kurumu tarafından denetlenmiş ve kapsamlı bir denetleme süreci sonunda Türkiye’de akredite olmuş sayılı yabancı diller kurumları arasında yerini almıştır.

  • atilla.silku@ege.edu.tr
Yukarı Dön