0 (232) 388 01 10 Öğrenci İşleri

Akademisyen Görüşleri

Tüm Gelişme ve Değişimleri Takip Eden Alanında Uzman Kadro

3.135’den Fazla Öğretim Elemanı İle Kaliteli Eğitim


Prof. Dr. M. Metin ArtukoğluBergama M.Y.O Müdürü

Bergama Meslek Yüksekokulu 1994 yılında kurulmuştur. Kurumumuzda, Animasyon Programı, Bilgisayar Programcılığı, Elektronik Teknolojisi, Eser Koruma, Giyim Üretim Teknolojisi (Ö.Ö ve İ.Ö.), Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi, Mantarcılık , Muhasebe ve Vergi Uygulamaları,Seracılık (Ö.Ö ve İ.Ö.),Turizm ve Otel İşletmeciliği, Elektrik (Ö.Ö ve İ.Ö.), Kimya (Ö.Ö ve İ.Ö.), Makina (Ö.Ö ve İ.Ö.), Metalurji Programları bulunmaktadır. 1994 yılında 20 öğrenci ile başlayan eğitim 2013 yılında öğrenci sayısı 2602 dir. Akademik kadromuz 1 Profesör, 1 Doçent, 5 Yardımcı Doçent, 4 Doktor ve 14 Öğretim Görevlisinden oluşmaktadır. Fiziki altyapı ve akademik açıdan son derecede iyi durumdadır.

  • metin.artukoglu@ege.edu.tr

Prof. Dr. H. Semih GüneşEge M.Y.O Müdürü

1984–1985 yılında eğitim öğretim hayatına başlayan Ege Meslek Yüksekokulu, mesleğini en iyi bir biçimde uygulayan bilgi ve beceri düzeyleri yüksek, uluslararası rekabet gücüne sahip nitelikli eleman yetiştirme hedefi ile eğitim ve öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir. Okulumuzda örgün eğitimde 33 ,ikinci öğretimde 21 olmak üzere toplam 54 programda öğretim sürdürülmektedir. Eğitimde kaliteyi ve insanı ön planda tutmayı, araştırmacılığa teşvik etmeyi, gelişmeye açık olmayı ilke edinen Ege Meslek Yüksekokulu’nun ayrıcalıklarını okulumuzda eğitim alan öğrencilerimiz yaşamaktadır.

  • hasan.semih.gunes@ege.edu.tr

Prof. Dr. Arzu MarmaralıEmel Akın M.Y.O Müdürü

Emel Akın Meslek Yüksekokulu Ege Üniversitesi bünyesinde bulunan 8 meslek Yüksekokulundan birisidir. Yüksekokulumuzda tekstil teknikerliği eğitimi verilmekte olup ana hedefimiz tekstil sektörünün nitelikli ara eleman ihtiyacını karşılamaktır. Tekstil Mühendisliği Bölümünün geniş ve gelişmiş altyapı olanaklarından yararlanabilen öğrencilerimizin teorik bilgilerini kullanma ve makinelerde uygulama şansı bulunmaktadır. Güncel gelişmeler ve sanayicilerimizden gelen talepler doğrultusunda eğitim programı sürekli yenilenen yüksekokulumuzda Moda-Tasarım, Giyim Üretim Teknolojisi ve Tekstil Teknolojisi Programları bulunmaktadır. Deneyimli kadromuz ve yenilikçi uygulamalarımız ile eğitimini sürdüren Yüksekokulumuzda sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

  • arzu.marmarali@ege.edu.tr

Prof. Dr. Harun Raşit UysalTire Kutsan Meslek Yüksekokulu Müdürü

Yüksekokulumuzun temel misyonu, evrensel değerleri benimsemiş, disiplinli ve uyumlu bir çalışma ortamı içinde kendi yapısını sürekli geliştirerek ülkenin gereksinim duyduğu nitelikli ara insan gücünü yetiştirmek, sahip olduğu bilgi ve teknoloji birikimini ülke hizmetine sunmaktır. Eğitim-öğretim faaliyetlerine ilk olarak 1994-1995 öğretim yılında 'Bilgisayar Programcılığı' ve 'Gıda Teknolojisi' programları ile başlamıştır. 2002-2003 öğretim yılında ise 'Muhasebe ve Vergi Uygulamaları' programı (ikinci öğretim) açılmıştır. 2012-2013 öğretim yılında Bilgisayar Programcılığı ve Gıda Teknolojisi programları ikinci öğretim olarak da açılmıştır.

  • harun.uysal@ege.edu.tr

Prof. Dr. Cengiz MetinUrla Denizcilik Meslek Yüksekokulu Müdürü

Deneyimli, alanlarında uzman ve dinamik öğretim kadrosu ve sürekli yenilenen güncel altyapısıyla, uluslararası standartlara uygun, çağdaş ve sektörde rekabet edebilecek özgüvene ve donanıma sahip öğrenciler yetiştiren, gençlerimize denizi ve denizcilik sevgisini aşılamayı kendine görev edinen bir anlayışıyla, tüm öğrencilerimizi geçmişi başarılarla dolu Ege Üniversitesi’ne “Ege Üniversiteli” olmaları için bekliyoruz.

  • harun.uysal@ege.edu.tr
Yukarı Dön