0 (232) 388 01 10 Öğrenci İşleri

Akademisyen Görüşleri

Tüm Gelişme ve Değişimleri Takip Eden Alanında Uzman Kadro

3.135’den Fazla Öğretim Elemanı İle Kaliteli Eğitim


Prof. Dr. Günnur KoçarGüneş Enerjisi Enstitüsü Müdürü

İlklerin üniversitesi olan Ege Üniversitesi’nde, yenilenebilir enerji teknolojileri alanında öncülük yapan ve örnek oluşturan ülkemizin ilk ve tek araştırma kurumu olan enstitümüz farklı disiplinleri kucaklayıcı yapısıyla lisansüstü eğitim ve araştırma geliştirme çalışmalarına başarı grafiğini her geçen gün daha da arttırarak devam etmektedir. Sizlerle daha da güçlenerek, daha iyi bir geleceğe doğru hep birlikte yol almaktan mutluluk duyacağız.

  • gunnur.kocar@ege.edu.tr

Prof. Dr. Perihan ÜnakNükleer Bilimler Enstitüsü Müdürü

Alanında Türkiye’nin en eski ve halen üç Enstitüsünden biri olan Ege Üniversitesi Nükleer Bilimler Enstitüsü, Nükleer Bilim ve Teknoloji’nin insan sağlığına ve refahına yönelik multidisipliner konularında eğitim yapan, bu uygulamaların olduğu alanlarda hizmet verebilecek donanıma sahip bireyler yetiştirmeyi hedefleyen lisansüstü eğitim kurumu olarak, Ege Üniversitesini tercih eden öğrencilerimizi aramızda görmekten mutlu olacağız.

  • perihan.unak@gmail.com

Prof. Dr. Hakan CoşkunolBatı Enstitüsü Müdürü

Kurumumuz, Madde Bağımlılığı alanında Enstitü olarak ülkemizde bir ilk olması, bu konudaki birikimini Lisansüstü eğitimiyle akademik boyuta taşıması, araştırmalarını multidisipliner yapısı ile projelendirmesi ve sağlık boyutu ile topluma hizmet vermesiyle ulusal ve uluslararası alanda Ege Üniversitesi'ni en iyi şekilde temsil etmeyi amaçlamaktadır.

  • hakan.coskunol@ege.edu.tr

Prof. Dr. Zeki KaymazTürk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü Müdürü

Ege Üniversitesi'nin uluslararası nitelikli birimlerinden olan Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü, lisansüstü eğitim programları ve Türkçe öğretimi ile bugüne kadar çok sayıda bilim insanı yetiştirmiş, binlerce öğrencinin Türkçe öğrenmesini sağlamıştır. Halen lisansüstü eğitim veren altı ayrı anabilim dalımızın güçlü öğretim kadrosu; genç bilim insanlarıyla bilgi birikimini paylaşmaktan mutluluk duyacaklardır.

  • zeki.kaymaz@ege.edu.tr

Prof. Dr. Mustafa ÖnerSosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü

Enstitümüzün temel hedefi; küreselleşen dünyadaki son gelişmeler ışığında Bolognizasyon süreci kapsamında toplumun ihtiyaç duyduğu yeni programlar açmak ve Cumhuriyetin temel değerlerini özümsemiş, ulusal ve evrensel sorunlara duyarlı, eleştirel düşünebilen, girişimci ve üstün nitelikli profesyoneller, araştırmacılar, uzmanlar ve bilim adamları yetiştirmektir. Bilgi edinerek yaratıcılığını birleştirmek, geliştirmek isteyen ve hayat boyu öğrenmeyi hedef edinen adayları Enstitümüze bekliyoruz.

  • mustafa.oner@ege.edu.tr
Yukarı Dön