Ege Tercih

Mezun Görüşleri

Yarım asırlık köklü geçmişinde ülkeyi geleceğe taşıyacak 200.000’den fazla nitelikli mezun

3.135’den Fazla Öğretim Elemanı İle Kaliteli Eğitim


Hilal YILDIZHalkla İlişkiler ve Tanıtım 2018 mezunu

Öğrencilik hayatının yaşanabileceği en güzel şehir olan İzmir'de kocaman bir kampüs içinde eğitim almak ve sosyalleşmek için şüphesiz Ege Üniversitesi en doğru tercih. Birbirinden farklı öğrenci topluluklarıyla, kaliteli eğitimiyle Egeli olmak iş hayatında da etkili bir imaj çiziyor. Mezun olunduğunda bile unutulmayacak bir tecrübe ve insan hayatının en güzel zamanları için en güzel tercih Ege Üniversitesi’dir.

Evrim Çınaroğlu GözütokoğluMühendislik Fakültesi-Gıda Mühendisliği Mezunu

Tam 16 yıl önce, 1998 Ege Üniversitesinden mezun oldum. Gerek üniversitem gerekse yaşadığım şehir İzmir ‘im ile HEP gurur duydum. O yıllara geri dönsem gene yazacağım üniversite Ege Üniversitesi olurdu. Çağdaş, Sosyal ve Keyifliydi, hep böyle kalması ümidi ile, sevgilerimle.

Gözde ÖzdeğirmenciEdebiyat Fakültesi–Psikoloji Bölümü Mezunu

Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümü; alanın çeşitli dallarında bilgi ve becerileri kazanmanızı hedefleyen ve bu konuda pek çok çalışmayı bünyesinde barındıran bir bölüm. Bunun yanı sıra; akademik alandaki pek çok düzenlemeyle (kongre, sempozyum vb.) ilişkili olan bölüm, öğrencilerin bu atmosferin içinde yer almalarına katkı sağlamaktadır. Bunun yanı sıra; bölüm sunduğu zengin teorik ve yöntem bilgisiyle, devam eden lisans üstü eğitimde de kişilere güçlü bir arka plan oluşturmaktadır.

Aslı TunaZiraat Fakültesi Mezunu

Türkiye’deki ziraat fakülteleri arasında saygın bir yere sahip olan Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi; Bahçe Bitkileri, Bitki Koruma, Peyzaj Mimarlığı, Süt Teknolojisi, Tarım Ekonomisi, Tarımsal Yapılar ve Sulama, Tarım Makinaları, Tarla Bitkileri, Toprak Bölümü ve Bitki Besleme ve Zootekni Bölümü olmak üzere 10 farklı lisans programında eğitim vermektedir. Fakültemizdeki tüm bölümlerde Fen Bilimleri Enstitüsü’ne bağlı olarak yüksek lisans ve doktora eğitimi de verilmektedir. Fakültemizde, Menemen Araştırma, Uygulama ve Üretim Çiftliği, Mordoğan Deneme, Araştırma ve Uygulama İstasyonu ve Ziraat Fakültesi Merkez Laboratuvarı, araştırma ve uygulama merkezlerimizdendir. Fakültemiz, araştırma bulgularını paylaşmak, değerlendirmek, sorunlara çözüm yolu arayabilmek, yeni projeler üretmek için yapılan ulusal ve uluslararası düzeydeki bilimsel toplantılara her yıl ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca, dünyanın değişik yerlerindeki çok sayıda saygın üniversite, fakülte, enstitü ve araştırma merkezi ile yakın akademik işbirliği içindedir. Bugüne kadar uluslararası düzeyde yapılmış 38’in üzerinde işbirliği anlaşması vardır ve bunlara her yıl yenilerinin eklenmesine devam edilmektedir. Akademik işbirliği anlaşmaları çerçevesinde ortak projeler yapılmakta, karşılıklı öğretim elemanı ile öğrenci değişimleri gerçekleştirilmekte ve bilimsel etkinlikler düzenlenmektedir. Bu anlaşmalar aracılığıyla öğretim elemanlarımız ders vermek için, öğrencilerimiz ise eğitim almak ve stajlarını yapmak üzere Almanya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan, Hollanda, İspanya, İtalya, Macaristan, Polonya, Yunanistan vb. ülkelere gitme olanağı bulmaktadır. Aynı şekilde, Fakültemize yabancı ülkelerden öğretim elemanları ve öğrenciler de gelmektedir. Bilimsel etkinliklerin yanı sıra Sosyal Kültürel Etkinlikler Çalışma Grubu (SKEÇ) ve Spor Etkinlikleri Çalışma Grubuyla, sanatın ve sporun da iç içe olduğu fakültemiz mesleki bilgilerinizle birlikte vizyonunuzun da gelişmesine katkı sağlayacaktır.

Gizem KaleliEdebiyat Fakültesi-Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Mezunu

Ege Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü uzmanlık alanlarında oldukça başarılı eğitim kadrosuyla bölüm öğrencilerine entelektüel bir eğitim vermektedir. Bölüm, Amerikan edebiyatına ve kültürüne dair nüfuzlu bilgileri öğrenciye aktarırken, bunları bir filolog olarak mezun olacak kişiye hayat boyu eşlik edecek şekilde aktarmaktadır. 2011 yılında mezun olduğum Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü bana çalışma hayatımda kullanabileceğim oldukça verimli bilgileri sağlarken, özel sektör veya devlette İngilizce öğretmenliği yapmayı tercih eden kişiler için böylesine etkili bir fayda sağlayamadığını düşünüyorum.

Buket ŞençitakEge Meslek Yüksekokulu-Grafik Tasarım Mezunu

Ege Meslek Yüksekokulu'nda verilen teorik eğitimin yanı sıra aldığımız pratik bilgiler ve uygulamalar da, eğitim sonrasında ki kariyer hayatımızda bizlere avantaj sağlamaktadır. Yüksekokul, öğrencilerini teknik açıdan donanımlı bireyler haline getirmeyi hedeflerken, sektörel bazlı gelişim ve değişimleri dikkatle takip etmekte, tekolojinin her türlü imkanından faydalanmaktadır.

Yukarı Dön