0 (232) 388 01 10 Öğrenci İşleri

Öğrenci Görüşleri

Ege Üniversitesi Öğrenci Konseyi

Ege Üniversitesi, öğrencilerine verdiği söz hakkıyla demokratik yönünü geliştiren, öğrencilerin görüşlerinden yola çıkarak üniversitenin eksik olduğu noktalarını düzeltmeye çalışan Türkiye’nin en iyi ve en demokratik üniversitelerinden biridir. Öğrenci konseyi bu anlamda, Ege Üniversitesi bünyesinde yer alan öğrencilerin sesi konumundadır.


Ahmet Aydın Öğrenci Konseyi Başkanı

Ege Üniversitesi ailesine katılacak sevgili arkadaşım, Ege Üniversitesi'ni seçerek hayatının en özel günlerini yaşamaya adaysın. Üniversite yaşamın boyunca günlerini dolu dolu geçirecek ve ömür boyu sürecek dostluklar kazanacaksın. Kariyerine ve kişiliğine katkı sağlayarak sosyalleşeceğin öğrenci topluluklarıyla tanışacaksın, eğleneceksin, gezeceksin ve birlikte hareket etmenin değerini anlayacaksın. belki de bir gün Öğrenci Konseyi bünyesinde bütün Ege Üniversitesi öğrencilerini temsil etmenin, onların sıkıntılarıyla ilgilenmenin mutluluğunu yaşayacaksın. Bütün bunlardan dolayı çok şanslısın ve artık Egelisin. Yolun açık olsun.

Cenker ÖzbeneşEge Meslek Yüksekokulu - 1.Sınıf

Ege Üniversitesi hem eğitimi hem de öğrencilere sunduğu olanaklar ve ayrıcalıklar ile Türkiye'nin en önemli üniversitelerinden biridir. Eğitiminizi sürdürürken aynı zamanda sosyal ve kültürel açıdan da gelişiminizi devam ettirebilmeniz çok önemlidir. Ege Üniversitesi bu açıdan sizin en büyük şansınız olacaktır. Hemen hemen her alanda kurulmuş ve faaliyetlerine devam eden öğrenci toplulukları, sosyal tesisler, müze ve sergi alanları bunlardan sadece bir kaç tanesi...

Begüm ÇobanHemşirelik Fakültesi - 4.Sınıf Öğrencisi

Fakültemizde sık aralıklarla bölüm hocalarımızın sunduğu seminerlerle de mesleğinize yatırım yapabilme imkanı bulabilirsiniz. Ayrıca seçmeli kulüp çalışmaları ve okulun farklı dallardaki spor takımlarına katılarak kişisel gelişiminize katkıda bulunabilir ve öğrenci değişim programları sayesinde dilinizi geliştirip, yurt dışında mesleği tanıma şansını elde edebilirsiniz.

Yukarı Dön