Ege Tercih

Akademisyen Görüşleri

Tüm Gelişme ve Değişimleri Takip Eden Alanında Uzman Kadro

3.135’den Fazla Öğretim Elemanı İle Kaliteli Eğitim


Prof. Dr. Fatma YURT ONARANE.Ü. Nükleer Bilimler Enstitüsü Müdürü

Ege Üniversitesi, 20 Mayıs 1955 tarihinde eğitim-öğretime başlamış köklü bir üniversitedir. Üniversitemiz, kuruluşundan bu yana ön lisans, lisans ve lisansüstü düzeyde eğitim-öğretim veren bir kurum olarak nitelikli ve ülkenin ihtiyacı olan akademik formasyona sahip insan gücünü sağlamayı hedeflemiştir. Ege Üniversite'sinde, bilim ve teknoloji alanında; alt yapıların kurulması ve geliştirilmesine katkı sağlayacak sanayi ve üniversite işbirliği faaliyetleri ülkemizin ihtiyacı doğrultusunda sürdürülmektedir. Üniversitemizi tercih eden öğrenciler gelecekte, deneyimli öğretim elemanlarının desteği ile fakülte ve enstitülerimizin gelişmiş laboratuvarlarında kapsamlı araştırmalar yapabilir ve bunların sürdürülmesi sırasında burs ve destek alabilirler. Ege Üniversitesi; uluslararası düzeyde eğitimin yanı sıra öğrencilerin kongre, seminer, kültür-sanat etkinlikleri gibi bilimsel ve sosyal faaliyetlere katılımına olanak sağlayan yaşayan bir kampüse sahiptir. Kampüste son teknoloji ile donatılmış kütüphane ve modern spor tesisleri mevcuttur. Üniversitemizi tercih edecek olan öğrencilerimiz kampüste huzurlu bir eğitimin yanı sıra yurt ve öğrenci köyü gibi tesislerde eğitimleri süresince çağdaş bir barınma imkanı da bulacaklardır. Modern dünyanın gelişimine ayak uyduracak uluslararası düzeyde eğitim almanın yanı sıra bilimsel, sosyal ve kültürel alanda kendilerini geliştirmek isteyen öğrencileri üniversitemize bekliyoruz. Egeli olmak bir ayrıcalıktır.

Prof. Dr. Faruk BOZDOĞANTEKAUM Müdür V.

GELECEĞİNİZ VE MUTLULUĞUNUZ İÇİN
EGE ÜNİVERSİTESİ
Dünyamız her yönüyle yeni bir bilimsel ve sosyal yapılanmaya gitmektedir. Bu yapıda yer alabilmek, diğer bir değişle hayalinizdeki işi bulup toplumla bütünleşerek huzurlu ve mutlu bir yaşam sürebilmek, bu geleceği görmüş ve farkında olan bir üniversiteyi tercih edip, orada eğitim-öğretim almayı gerektirir. Her bilim dalında kendini yenileyen EGE ÜNİVERSİTEMİZ sayesinde bu hayaliniz gerçekleşebilir. Tıp Bilimlerinden, Fen Bilimlerine ve Sosyal Bilimlere kadar bütün dallarda Türkiye’nin ilklerine sahip üniversitemiz çağı yakalamış ve ötesine geçme çabasında olan az sayıda üniversiteden birisidir. Ayrıca bulunduğu şehir ve konum olarak da eşsiz bir lokasyonda bulunmaktadır. Bilimsel ve sosyal aktivitelerin 24 saat canlı olarak yaşandığı bir güzelliğe sahip olması da farklı bir ayrıcalıktır. Sizleri de Ege Üniversitesi ayrıcalıklarını paylaşmaya bekleriz.

Prof. Dr. Dilek TAKIMCIEge Üniversitesi Medya Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü

Ege Üniversitesi, merkezi kütüphanesi, metrosu, bisiklet yolları, radyosu, televizyonu ve gazetesi, sosyal tesisleri, bahar şenlikleri, uluslararası öğrencileri ve kampüsteki farklı bölümlerdeki öğrencilerle kurulan kalıcı dostluklarıyla dopdolu, canlı, dinamik bir öğrencilik hayatını yaşatan köklü bir üniversitedir.

Doç. Dr. Çiler ÇilingiroğluEÜ Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü

Türkiye’nin en güzel ve hareketli kentlerinden biri olan İzmir’de yer alan Ege Üniversitesi, metro bağlantısı, yeşil kampüsü, sosyal ve spor tesisleriyle öğrenciler için özel bir üniversite deneyimi sunuyor. Ege Üniversitesi, sürekli geliştirilen ana kütüphanesi ve çevrimiçi kaynaklara sağladığı erişimle öğrencilerin akademik gelişimine önem veren bir üniversite. Üniversitede Erasmus ve Farabi gibi öğrenci değişim programları sayesinde öğrencilerin lisans boyunca hareketliliği destekleniyor. Birçok alanda öncü olan Ege Üniversitesi; Çatalhöyük, Beycesultan, Yeşilova, Başur ve Ekşi Höyük gibi Türkiye’nin önde gelen arkeolojik alanların kazılarını da yürütüyor.

Yukarı Dön