0 (232) 311 10 10

Burs Olanakları

Öğrenimine devam edebilmek için ekonomik desteğe ihtiyaç duyan başarılı öğrencilerimize çeşitli kurum, vakıf, dernek ve şirketler tarafından burs/kredi verilmektedir. Bu kurumların başında Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu gelmektedir.
YÜKSEKÖĞRENİM KREDİ VE YURTLAR KURUMU BURSLARI
• Öğrenim Kredisi (Karşılıklı)
• Burs (Karşılıksız)
Üniversiteye ilk defa kayıt yaptıran öğrenciler, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunun burs, öğrenim ve katkı kredisi için ÖSYM sonuçları açıklandıktan sonra YURTKUR’un www.kyk.gov.tr internet adresinden müracaat edeceklerdir. Ayrıca Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunun bursu için eğitim-öğretim yılı başladıktan sonra Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Kültür ve Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından da başvuru alınarak bursiyer seçimi yapılmaktadır. İnternet üzerinden başvuru yapılmış olması, Kültür ve Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü aracılığı ile de başvuru yapılmasına engel değildir. İnternet aracılığı ile başvuru yapmamış olanlar da Kültür ve Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne başvuruda bulunabilir. Başvuru tarihleri ve koşulları ekim ayı içerisinde müdürlüğümüzün ilan panolarında (http://sksdb.ege.edu.tr) sayfasında ve okulların öğrenci işleri bürolarında ilan edilir.
Öğrencilerimize burs veren diğer vakıf, dernek ve şirketler, duyurularını Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Kültür ve Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne göndermektedirler. Özellikle eylül-ekim-kasım-aralık aylarında yoğunluk kazanan burs duyuruları, hem müdürlüğümüzün ilan panolarından, (http://sksdb.ege.edu.tr) hem de okulların öğrenci işleri ilan panolarından duyurulmaktadır.

 

Ayrıntılı bilgi için;
Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Kültür ve Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü
Tel : 0 (232) 311 36 38
E-Posta   : sosyalhizmetler@mail.ege.edu.tr

Yukarı Dön