0 (232) 311 10 10

Öğrenci Köyü

13 Blok ve Sosyal Kullanım Alanları ile Birlikte Üniversitemizin 1710 Öğrencisine Kesintisiz Hizmet...

Ege Üniversitesi Öğrenci Köyü 2006-2007 öğretim yılında iki bloğun açılmasıyla faaliyete geçmiş, 2010-2011 öğretim yılına kadar açılan 11 blok ile blok sayısı 13'e ulaşarak, üniversitemizin değişik fakülte ve yüksekokullarında öğrenimlerini sürdüren 1710 öğrencimize barınma imkânı sağlanmıştır. Ayrıca eğitsel, kültürel ve sportif faaliyetler kapsamında düzenlenen etkinliklere katılan gruplar için Sporcu katımız 66 kişiye barınma hizmeti sunabilmektedir.

Öğrencilerimize barınma hizmeti veren 13 bloğun yanı sıra kafeterya, restoran, market ve kuaför hizmetleri sunan bir sosyal tesis, koşuparkuru, futbol, voleybol, basketbol sahaları, tenis kortu ile duvarı ve oyun salonu Öğrenci Köyü'nde konaklayan öğrencilerimize ders dışıserbest zamanlarını değerlendirme imkânı sağlamaktadır.

Deprem yönetmeliğine uygun olarak inşa edilmiş Ege Üniversitesi Öğrenci Köyü, 15 m2 tek ve çift kişilik oda alternatifleri ile üniversitemizi tercih eden öğrencilerimize eğitimleri süresince huzurlu, güvenli, rahat, eğlenceli, sağlıklı ve çağdaş bir ortam sunmaktadır.

Banyo ve tuvaletlerin yanı sıra odalarda; bazalı yatak, elbise dolabı, çalışma masası, kitaplık, ayakkabılık gibi temel mobilyalar ile birliktetelefon ve buzdolabı standart olarak bulunmaktadır.

Her blokta mutfak, ütü, dinlenme ve çalışma odaları ile 3 blokta genel çamaşır odası bulunmaktadır. Çamaşırhanelerde bulunan ortakkullanımlı çamaşır yıkama ve kurutma makineleri öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur. Ayrıca öğrencilerimizin ihtiyacını karşılamak üzerebir karma çalışma odası, bavul odası, ders ve hobi amaçlı müzik çalışmalarını gerçekleştirebilecekleri iki müzik odası ile diş hekimliğindeokuyan öğrencilerimizin çalışmaları için iki adet diş çalışma odası Öğrenci Köyü bünyesinde yer almaktadır. Merkezi sistemli doğalgaz ileısınan bloklarımızda 24 saat kesintisiz sıcak su mevcuttur.

Öğrenci Köyü'nde ayrıca elektrik, elektronik, tesisat gibi teknik konularda gerekebilecek her türlü müdahaleyi yapabilecek düzeydekiekipler bulunmaktadır. Odaların temizlik hizmeti ise özel temizlik şirketi tarafından, ortak alanlar her gün, odalar haftada bir olmak üzere sağlık ve hijyen kurallarına uygun olarak yapılmaktadır.

Öğrenci Köyümüzün güvenliği 24 saat boyunca; blok girişlerinde, dış alan ve ortak mekânlarda bulunan kamera sistemleri ve güvenlikgörevlilerince sağlanmaktadır. Öğrenci Köyü blok çevrelerinde yeşil alanlar, pergolalar, mini amfi tiyatro ve satranç alanı mevcuttur. Ayrıca Öğrenci Köyü'ne 100 metremesafede Ege Üniversitesi'ne ait kapalı alan spor kompleksi ile 200 metre mesafede iki alışveriş merkezi bulunmaktadır.

Öğrenci Köyü, Ege Üniversitesi Hastanesine yaklaşık 500 metre, Ege Üniversitesi Kampüsüne 1 kilometre, ilçe merkezine 2 kilometre ve havalimanına 20 kilometre mesafelik konumuyla öğrencilerimize ulaşım kolaylığı sağlamaktadır.


KAYIT YAPTIRACAK ÖĞRENCİLERİN GETİRMESİ GEREKEN BELGELER

 • Öğrenci Belgesi
 • 2 Adet Vesikalık Fotoğraf
 • Depozito ücretinin ve Eylül (Akademik takvime göre Tıp 2., 3., 4. ve 5. sınıfların açılış tarihi Eylül ayının başı olduğundan Eylül ayı için tam aidat ödenecek, Tıp 1. sınıfların ve diğer tüm Fakültelerin açılış tarihi 28 Eylül 2015 olduğundan Eylül ayı için günlük ücret üzerinden ödeme yapılacaktır. En erken 25 Eylül 2015 tarihinde yani fakülte açılışından üç gün önce yurda giriş yapılabilecektir. (Günlük ücret tablosu için tıklayınız) ile Ekim ayı aidatının yatırıldığını gösterir banka dekontları (Açıklama kısmına öğrenci ad-soyadı yazdırılmalıdır).
 • İkametgâh Belgesi
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • Sağlık Raporu (Sağlık Ocağı'ndan alınabilmektedir)
 • Mikrofilm (Akciğer filmi, raporu yeterlidir)
 • Adli Sicil Kaydı
 • Öğrenci Veli izin dilekçesi*(Öğrencilerin izinlerini Öğrenci Köyü dışında geçirebilmeleri için velileri tarafından doldurularak imzalanan ve bir yıl boyunca geçerli olan dilekçedir.)
 • Başvuru Yapacak Olan Öğrencilerimizin Dikkatine!
 • Öğrenci Köyü'ne başvurular elden kabul edilmemektedir. Başvurular, ön kaydınızı yaptığınız sırada alınacaktır.
 • Yabancı uyruklu öğrencilerin yukarıda istenen belgelerle birlikte Pasaport Fotokopisi ve YÖS, TCS ya da YÇS sonuç belgesi fotokopisi getirmeleri gerekmektedir.
 • Eksik belge getiren öğrencilerin kayıt işlemi yapılmayacaktır.


 • VAKIFLAR BANKASI EGE ÜNİVERSİTESİ ŞUBESİ
  IBAN NO
  ÇİFT KİŞİLİK ODA TEK KİŞİLİK ODA
  Depozito
  TR46 0001 5001 5800 7287
  5621 66
  500 TL
  750 TL
  Aidat
  TR61 0001 5001 5800 7287
  5621 87
  410 TL
  710 TL
 • Oda ücretleri Yönetim Kurulu kararıyla değiştirilebilir.
 • Aidatlarımız bir önceki ayın 20'sine kadar yatırılmaktadır.
 • Yukarı Dön