Ege Tercih

Öğrenci Köyü

Ege Üniversitesi Öğrenci Köyü , Ege Üniversitesi öğrencilerinin barınma gereksinimini karşılamak üzere 2006-2007 eğitim - öğretim yılında faaliyete geçen Ege Üniversitesi Öğrenci Köyü, 12 blok ile öğrencilere barınma olanağı sunmaktadır.

Ayrıca eğitsel, kültürel ve sportif faaliyetler kapsamında düzenlenen etkinliklere katılan gruplar için sporcu katı 17 kişiye hizmet sunabilmektedir.


Deprem yönetmeliğine uygun olarak inşa edilmiş olan Ege Üniversitesi Öğrenci Köyü, üniversitemizi tercih eden öğrencilerimize eğitimleri süresince huzurlu, güvenli, rahat, eğlenceli, sağlıklı ve çağdaş bir ortam sunmaktadır.

Banyo ve tuvaletlerin yanı sıra odalarda; bazalı yatak, elbise dolabı, çalışma masası, kitaplık, ayakkabılık gibi temel mobilyalar ile birlikte telefon, buzdolabı, merkezi sistem televizyon yayını ve Ege Üniversitesi ağ politikalarına bağlı olarak belirlenen kablolu ve kablosuz internet ağ erişimi standart olarak yer almaktadır.
Her blokta mutfak, ütü, dinlenme ve çalışma odaları ile iki blokta genel çamaşır odası bulunmaktadır. Çamaşırhanelerde bulunan ortak kullanımlı çamaşır yıkama ve kurutma makineleri öğrencilerimizin hizmetine sunulmaktadır. Ayrıca tüm öğrencilerimizin ihtiyacını karşılayacak yeterlilikte bir bavul odası, karma çalışma odası, müzik çalışmalarını gerçekleştiricekleri 2 müzik odası,diş hekimliği öğrencilerinin çalışmalarını yapabilecekleri 3 adet diş çalışma odası Öğrenci Köyü bünyesinde yer almaktadır. Merkezi sistemli doğalgaz ile ısınan bloklarda 24 saat kesintisiz sıcak su mevcuttur.


Öğrenci Köyü’nde ayrıca elektrik, elektronik, tesisat gibi teknik konularda gerekebilecek her türlü müdahaleyi yapabilecek düzeyde ekipler bulunmaktadır. Odaların temizlik hizmeti ise temizlik personeli tarafından, ortak alanlar her gün, odalar ise belli periyotlarda sağlık ve hijyen kurallarına uygun olarak yapılmaktadır.
Öğrenci Köyü’nün güvenliği 24 saat boyunca; blok girişlerinde, dış alan ve ortak mekânlarda bulunan kamera sistemleri ve güvenlik görevlilerince sağlanmaktadır.


Öğrenci Köyü’nde yeşil alanlar, pergolalar, mini amfitiyatro, satranç alanı ve müzik odası mevcuttur. Öğrenci Köyü’nde kalan öğrencilerin bisikletlerini ve arabalarını bırakabilecekleri bisiklet ve araç park yerleri mevcuttur.
Ayrıca Öğrenci Köyü’ne 100 metre mesafede Ege Üniversitesine ait kapalı alan spor kompleksi, açık ve kapalı tenis kortları ile 200 metre mesafede alışveriş merkezleri bulunmaktadır.
Öğrenci Köyü, Ege Üniversitesi Hastanesine yaklaşık 100 metre, Ege Üniversitesi kampüsü merkezine bir kilometre, Bornova ilçe merkezine iki kilometre ve havalimanına 20 kilometre mesafelik konumuyla öğrencilere ulaşım kolaylığı sağlamaktadır.
Ege Üniversitesine kayıt yaptırma hakkı kazanan öğrenciler, kayıt işlemlerini tamamladıktan sonra Öğrenci Köyü’ne başvuruda bulunabilmektedir. Öğrenci Köyü’ne kayıt hakkı kazanan öğrenciler www. ogrencikoyu.ege.edu.tr web adresinden duyurulmaktadır.
Ayrıntılı bilgi için;
Ege Üniversitesi Öğrenci Köyü
372 Sk. No:18 Kazım Dirik Mah. Ağaçlı Yol Bornova - İZMİR
(IKEA yanı, EÜ Hastanesi arkası)
Tel : 0 (232) 342 42 82
Faks : 0 (232) 342 77 30
E-Posta : ogrencikoyu@mail.ege.edu.tr

 

Yukarı Dön