Ege Tercih

Öğrenci Köyü

13 Blok ve Sosyal Kullanım Alanları ile Birlikte Üniversitemizin 1710 Öğrencisine Kesintisiz Hizmet...

Ege Üniversitesi Öğrenci Köyü 2006-2007 öğretim yılında iki bloğun açılmasıyla faaliyete geçmiş, 2010-2011 öğretim yılına kadar açılan 11 blok ile blok sayısı 12'e ulaşarak, üniversitemizin değişik fakülte ve yüksekokullarında öğrenimlerini sürdüren 1708 öğrencimize barınma imkânı sağlanmıştır. Ayrıca eğitsel, kültürel ve sportif faaliyetler kapsamında düzenlenen etkinliklere katılan gruplar için sporcu katımız 57 kişiye barınma hizmeti sunabilmektedir.
Öğrencilerimize barınma hizmeti veren 12 bloğun yanı sıra kafeterya, restoran, market ve kuaför hizmetleri sunan bir sosyal tesis, koşu parkuru, futbol, voleybol, basketbol sahaları, tenis kortu  ve oyun salonu Öğrenci Köyü'nde konaklayan öğrencilerimize ders dışı serbest zamanlarını değerlendirme imkânı sağlamaktadır.
Deprem yönetmeliğine uygun olarak inşa edilmiş Ege Üniversitesi Öğrenci Köyü, 15 m2 tek ve çift kişilik oda alternatifleri ile üniversitemizi tercih eden öğrencilerimize eğitimleri süresince huzurlu, güvenli, rahat, eğlenceli, sağlıklı ve çağdaş bir ortam sunmaktadır. 
Banyo ve tuvaletlerin yanı sıra odalarda; bazalı yatak, elbise dolabı, çalışma masası, kitaplık, ayakkabılık gibi temel mobilyalar ile birlikte  buzdolabı standart olarak bulunmaktadır. 
Her blokta mutfak, ütü, dinlenme ve çalışma odaları ile 2 blokta genel çamaşırhane bulunmaktadır. Çamaşırhanelerde bulunan çamaşır yıkama ve kurutma makineleri personelimizin kullanımı ile öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur. Ayrıca öğrencilerimizin ihtiyacını karşılamak üzere bir karma çalışma odası, bavul odası, ders ve hobi amaçlı müzik çalışmalarını gerçekleştirebilecekleri iki müzik odası ile diş hekimliğinde okuyan öğrencilerimizin çalışmaları için üç adet diş çalışma odası Öğrenci Köyü bünyesinde yer almaktadır. Merkezi sistemli doğalgaz ile ısınan bloklarımızda 24 saat kesintisiz sıcak su mevcuttur. 
Öğrenci Köyü'nde ayrıca elektrik, elektronik, tesisat gibi teknik konularda gerekebilecek her türlü müdahaleyi yapabilecek düzeyde ekipler bulunmaktadır. Odaların temizlik hizmeti ise personeller tarafından, ortak alanlar her gün, odalar haftada bir olmak üzere sağlık ve hijyen kurallarına uygun olarak yapılmaktadır. 
Öğrenci Köyümüzün güvenliği 24 saat boyunca; blok girişlerinde, dış alan ve ortak mekânlarda bulunan kamera sistemleri ve güvenlik görevlilerince sağlanmaktadır.
Öğrenci Köyü blok çevrelerinde yeşil alanlar, pergolalar, mini amfi tiyatro ve satranç alanı mevcuttur. Ayrıca Öğrenci Köyü'ne 100 metre mesafede Ege Üniversitesi'ne ait kapalı alan spor kompleksi ile 200 metre mesafede iki alışveriş merkezi bulunmaktadır.

Öğrenci Köyü, Ege Üniversitesi Hastanesine yaklaşık 500 metre, Ege Üniversitesi Kampüsüne 1 kilometre, ilçe merkezine 2 kilometre ve havalimanına 20 kilometre mesafelik konumuyla öğrencilerimize ulaşım kolaylığı sağlamaktadır.

KAYIT

EÜ ÖĞRENCİ KÖYÜ 2019-2020 ÖĞRETİM YILI ARA SINIF KAYIT İŞLEMLERİ

  • Asil listede ismi bulunan öğrenciler, 11-18 HAZİRAN 2019 tarihleri arasında (saat 08.00 – 17.00), aşağıda belirtilen evrakları hazırlayarak EÜ Öğrenci Köyü Müdürlüğü’nde kayıtlarını yaptırabilirler.
  • İzmir dışında olup da kayıt için bizzat gelemeyecek durumda olan öğrenciler, kayıt işlemlerini faks yolu ile yapabilir (Faks No. 0 232 342 77 30). Bu şekilde kayıt yaptıran öğrenciler, yerleşmek için geldikleri zaman mutlaka evraklarının asıllarını getirmek zorundadır.
  • Eksik belge getiren öğrencilerin, kayıt işlemi yapılmayacaktır.
  • Kayıt yaptıran öğrenciler, akademik takvime göre fakültelerinin açılış tarihinden en erken 3 gün önce Öğrenci Köyü’ne yerleşebileceklerdir (kalacakları her gün için günlük ücretini ödemek kaydı ile).

 

KAYIT YAPTIRACAK ÖĞRENCİLERİN GETİRMESİ GEREKEN BELGELER

 

a. Başvuru/Kayıt Formu
b. Öğrenci Belgesi 
c.  Vesikalık Fotoğraf (2 Adet)
ç. Depozito ücretinin ve Eylül  ile Ekim ayı aidatlarının yatırıldığını gösterir banka dekontları  Dekontların açıklama kısmına öğrenci adı-soyadı yazdırılmalıdır).
d. İkametgâh Belgesi (e –devletten alınabilir)
e. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
f. Sağlık Raporu (Sağlık Ocağı'ndan alınabilmektedir)
g. Mikrofilm (Akciğer filmi, raporu yeterlidir)
h. Adli Sicil Kaydı (e –devletten alınabilir)
ı. Öğrenci Veli İzin Dilekçesi (Öğrencilerin izinlerini Öğrenci Köyü dışında geçirebilmeleri için velileri tarafından doldurularak imzalanan ve bir yıl boyunca geçerli olan dilekçe).
i. EÜ Öğrenci Köyü Taahhütnamesi*
j. Aracı olan öğrencilerin, araç ruhsat fotokopisi
k. Şehit ya da gazi yakını veya engelli kontenjanından yerleştirilenler için, ilgili belgeler

 

DEPOZİTONUN YATIRILMASI GEREKEN HESAP

 

T.C VAKIFBANK

 

IBAN NO

ÇİFT KİŞİLİK
ODA

 

EGE ÜNİ. ÖĞRENCİ KÖYÜ

DEPOZİTO

 

TR46 0001 5001 5800 7287 5621 66

 

1.000,00

 

 

FAKÜLTE AÇILIŞINA GÖRE HESAPLANARAK YATIRILMASI GEREKEN KAYIT ÜCRETLERİ

HESAP NO VE MİKTARLAR

 

T.C VAKIFBANK

 

IBAN NO

SKS DAİRE BAŞKANLIĞI (ÖĞRENCİ KÖYÜ)AİDAT

TR61 0001 5001 5800 7287 5621 87

 

 

EYLÜL ÇİFT KİŞİLİK ODA

EKİM ÇİFT KİŞİLİK ODA

Çalışan Öğrenci EYLÜL ÇİFT KİŞİLİK ODA

Çalışan Öğrenci EKİM ÇİFT KİŞİLİK ODA

TIP FAKÜLTESİ 2.,3.,4.,5. SINIF

 

470,00

 

 

470,00

 

600,00

600,00

ECZACILIK FAKÜLTESİ

235,00

 

470,00

 

300,00

600,00

TIP 1. SINIF, HZ. SINIFI - DİĞER TÜM FAK. VE ENSTİTÜLER

235,00

 

470,00

 

 

280,00

 

600,00

                       

 

                         TIP 6. SINIF FAKÜLTE AÇILIŞI 16 TEMMUZ OLMASI NEDENİYLE

 

TEMMUZ ÇİFT KİŞİLİK ODA

AĞUSTOS ÇİFT KİŞİLİK ODA

ÇALIŞAN TEMMUZ ÇİFT KİŞİLİK ODA

ÇALIŞAN AĞUSTOS ÇİFT KİŞİLİK ODA

 

265,00

 

470,00

330,00

600,00

 

 

NOTLAR:

 

  • Oda ücretleri Yönetim Kurulu kararıyla değiştirilebilir.
  • Faks yolu ile kayıt yaptıran öğrenciler, evraklarının idareye ulaştığı konusunda mutlaka teyit almalıdır. Yerleşmek için geldiği zaman da evraklarının aslını ibraz etmek zorundadır.
  •  Öğrenci Köyü’ne Asil ve Yedek Listeden kayıt yaptıran öğrenciler, akademik takvime göre fakültelerinin açılış tarihinden en erken 3 gün önce Öğrenci Köyü’ne yerleşebileceklerdir (kalacağı her gün için günlük ücretini ödemek kaydı ile). 
  • Çalışan Öğrenci, tam zamanlı ve kadrolu çalışanları ifade etmektedir.
  • Yabancı uyruklu öğrencilerin yukarıda istenen belgelerle birlikte Pasaport Fotokopisi ve YÖS, TCS ya da YÇS sonuç belgesi fotokopisi getirmeleri gerekmektedir.
  • Ara Sınıf başvuruları ile EÜ Öğrenci Köyü’ne kayıt yaptıran öğrenci, çeşitli gerekçelerle kayıt tarihinin son gününden sonra kesin ayrılış yapmak isterse kayıt için alınan aidat bedelleri iade edilmeyecektir.

 

Yukarı Dön