Ege Tercih

Yabancı Diller Yüksekokulu


Değerli Aday Öğrencimiz,

Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu alanlarında uzmanlaşmış kadrosuyla tüm fakülte ve yüksekokullardaki öğrencilere yabancı dilde verilen dersleri izleyebilecekleri ve daha sonraki bilimsel çalışmalarında ve iş yaşamlarında kullanabilecekleri düzeyde eğitim vermeyi amaçlar. Ayrıca akademik personele her türlü yeterlik sınavını geçebilecek, alanlarıyla ilgili yayınları izleyebilecek, dünya bilim çevresiyle iletişim kurabilecek düzeyde eğitim veren programları sunmayı hedefler.

Yabancı Diller Yüksekokulu’nda görevli yaklaşık 200 öğretim görevlisi ve okutman her yıl yaklaşık 8000 öğrenciye eğitim vermektedir. Ege Üniversitesi fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullarına kaydolan öğrencilerin yabancı dil hazırlık eğitim-öğretiminin yanı sıra, Ege Üniversitesi’nin Fakülte, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokullarının zorunlu yabancı dil derslerini yürütmek Yüksekokulun amaçları arasındadır.

Okulda hemen hemen tamamı projeksiyon cihazları ile donatılmış 56 dersliğin yanısıra tam donanımlı beş dil laboratuvarı, bir bilgisayar laboratuvarı, bir uzaktan eğitim programlarının üretildiği kayıt stüdyosu ve bir adet öğretmen kaynak merkezi bulunmaktadır.

Yabancı Diller Yüksekokulu’nda, üniversitemiz öğretim elemanlarına, yüksek lisans/doktora öğrencilerine ve kentimizde ve civar kentlerde bulunan çeşitli kuruluşlardan gelen kursiyerlere de değişik amaçlara yönelik her düzeyde kurslar düzenlemektedir. Bunlar arasında “İngilizce Hazırlık”,”Almanca Hazırlık”, “Genel İngilizce” “ÜDS/KPDS Sınavına Hazırlık”, “TOEFL Sınavına Hazırlık”, “İngilizce Konuşma”, “Çeviri”, “Fransızca” ve “İtalyanca” kursları sayılabilir. Yüksekokul, EGESEM (Ege Üniversitesi Sürekli Eğitim merkezi) ile de “İş İngilizcesi” konusunda ortak kurslar düzenlemekte ve bu kuruma okutman ve program desteği sağlamaktadır. Ayrıca, Yabancı Diller Yüksekokulu’nda 4-6 yaş grubu için “KIDS’ CLUB” ve 8-11 yaş grubu için “JUNIOR CLUB” kursları da verilmektedir.



Yukarı Dön