Ege Tercih

Beslenme

Ege Üniversitesi merkez kampüsümüzde öğrencilerimiz için çeşitli yemek yeme imkanları bulunmaktadır:

Kampüs içerisindeki yemekhanelerimizde sunulan yemeklerin hepsi 1 nolu öğrenci yemekhanemizin mutfağında hazırlanmakta ve diğer yemekhanelere dağıtılmaktadır.

Öğrenci yemekhanelerimizde sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam yemeği; Ramazan ayında ise iftar yemeği hizmeti verilmektedir.

Yemek hizmetinden yararlanmak isteyen öğrenciler, öğrenci kimlik sistemi üzerinden yemekhane sistemine giriş yaparak, öğün ve yemekhane seçimi ile ödeme işlemlerini gerçekleştirebilmekte veya ilgili dolum noktalarından hizmet alabilmektedir.

Üniversitemizin çevre ilçelerde bulunan Aliağa MYO, Bayındır MYO, Bergama MYO, Çeşme Turizm Otelcilik YO, Gaziemir Havacılık MYO, Ödemiş MYO, Tire MYO ve Urla Denizcilik MYO yemekhanelerinde ise dışarıdan hizmet alımı yolu ile öğrenci ve personele yemek hizmeti verilmektedir.

Merkez kampüsümüz içerisinde yer alan öğrenci çarşısında öğrencilerimiz için çeşitli yemek alternatifleri bulunmaktadır.

Her akademik birimde bulunan öğrenci kantinleri de soğuk ve sıcak içecekler ile sandviç türü yiyeceklerle hizmet vermektedir.

Öğrencilerimiz, kampüsümüzün farklı noktalarında bulunan yiyecek ve içecek otomatlarından yaralanabilmektedirler.

Vize ve final sınavı haftalarında merkez kütüphanemizde çalışan öğrencilerimize çorba, börek ve çay ikramı yapılmaktadır.

Hem merkez kampüsümüzün hem de çevre kampüslerimizin farklı noktalarında öğrencilerimizin yararlanabileceği ücretsiz arıtmalı su sebilleri bulunmaktadır.

Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümümüz, Ziraat Fakültemiz ve Su Ürünleri Fakültemizde üretilen ürünler de kendi satış noktalarından temin edilebilmektedir.

Ayrıca Üniversitemiz, Bornova’nın merkezinde yer aldığı için öğrencilerimiz kampüs dışındaki bir çok mekan ve hizmete de kolaylıkla erişebilmektedir. Üniversitemizin yanında bulunan Forum Bornova Alışveriş Merkezi ile Küçükpark bölgesinde de öğrencilerimizin yararlanabileceği çeşitli hizmetler bulunmaktadır.

 

Yukarı Dön