Ege Tercih

Emel Akın Meslek Yüksekokulu

EMEL AKIN MESLEK YÜKSEKOKULU

Değerli Aday Öğrencimiz,

Ege Üniversitesi bünyesinde Tekstil Teknikerliği eğitimine, ilk kez 1988-1989 eğitim-öğretim yılında E.Ü Uşak Meslek Yüksekokulu adı altında Tekstil (Dokuma) Programı ile başlanmıştır.
Yükseköğretim Kurulu’nun 15 Mart 1996 tarihli kararı ile Bornova Meslek Yüksekokulu’nun adı, "Emel Akın Meslek Yüksekokulu" olarak değiştirilmiştir.
Emel Akın Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin, EÜ Tekstil Mühendisliği Bölümü’ne ait Uygulama İşletmeleri ve Laboratuvarlarından da yararlanma olanakları bulmakta ve uygulama derslerini bu laboratuvarlarda yaparak daha fazla pratiğe yönelik bilgi kazanmaktadır. Bu şekilde, tekstil sektöründe ihtiyaç duyulan teknik birikime sahip ara eleman yetiştirilmesine önemli katkı sağlanmaktadır
Emel Akın Meslek Yüksekokulu mezunları, tekstil teknikeri olarak tekstil ve hazır giyim işletmelerinde tasarım, üretim, planlama,  kalite kontrol ve pazarlama gibi farklı departmanlarda iş imkânı bulabilmektedir. Mezunlarımız, ÖSYM tarafından her yıl açılan Dikey Geçiş Sınavı’na girme hakkına sahiptirler ve eğer bu sınavda başarılı olurlar ise kendi branşlarındaki programlarda lisans eğitimlerini tamamlama şansına sahip olmaktadırlar. Ayrıca mezunlarımız, kendi branşları dışında diğer programlara intibakları yapılmak koşuluyla, Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nde eğitimlerine devam edebilirler ve eğitimlerini tamamladıkları takdirde lisans diploması almaya hak kazanırlar.


Yukarı Dön