Ege Tercih

Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

ATATÜRK SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU

Değerli Aday Öğrencimiz,
Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu teknolojiyi, insan kaynaklarını, finansmanı ve yönetim kültürünü en iyi şekilde kullanarak bilgi üretmeye ve sağlık sektöründe istenen kalitedeki birey profilini gerçekleştirmeye yönelik eğitim vermeyi hedeflemektedir.
Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunda 12 program bulunmaktadır. Her programda öğrencilere ilgi duydukları alanlarda profesyonel beceri kazandırmak üzere bilimsel ve uygulamalı eğitim verilmekte ve mezunlar “Sağlık Teknikeri”olarak görev yapmaktadırlar.
Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda eğitim - öğretim verilen programlar şunlardır:
Anestezi Programı,
Ameliyathane Hizmetleri Programı,
Çocuk Gelişimi Programı (Örgün ve İkinci Öğretim),
Diş Protez Teknolojisi Programı,
Diyaliz Programı,
Eczane Hizmetleri Programı (Örgün ve İkinci Öğretim),
İlk ve Acil Yardım Programı,
Odyometri Programı,
Optisyenlik Programı,
Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programı,
Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programı, 
Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı
Önlisans eğitimlerini tamamlayan Meslek Yüksekokulu mezunları, eğitimlerini aldıkları programda Açık Öğretim Fakültelerine kayıtlanabilir, bu fakültelerde eğitimlerini tamamladıkları takdirde lisans diplomalarını almaya hak kazanırlar. Meslek Yüksekokulu mezunları, eğitimlerini aldıkları programla ilişkili diğer programlarda ise intibakları yapılmak koşuluyla, Açık Öğretim Fakültelerinde, eğitimlerine devam edebilirler. Ayrıca Meslek Yüksekokul mezunları, ÖSYM tarafından her yıl açılan DGS - Dikey Geçiş Sınavına girerek kendi branşlarında lisans programlarına yerleştirilerek lisans eğitimlerini tamamlama hakkına sahiptirler.

 

Yukarı Dön