Ege Tercih

Öğrenci Görüşleri

Ege Üniversitesi Öğrenci Konseyi

Ege Üniversitesi, öğrencilerine verdiği söz hakkıyla demokratik yönünü geliştiren, öğrencilerin görüşlerinden yola çıkarak üniversitenin eksik olduğu noktalarını düzeltmeye çalışan Türkiye’nin en iyi ve en demokratik üniversitelerinden biridir. Öğrenci konseyi bu anlamda, Ege Üniversitesi bünyesinde yer alan öğrencilerin sesi konumundadır.


Mehmet TOK Öğrenci Konseyi Başkanı

Ege Üniversitesi; Egeli olmanın ayrıcalığını yaşam boyu taşımak, modern çağın gerektirdiği bilgiyi yaşamla bütünleştirebilmek ve her türlü bilimsel, kültürel ve sosyal yeniliğe açık bir birey olarak yetişmek isteyenlerin ilk seçimidir.

Eda GÜNELEge Meslek Yüksekokulu Basım ve Yayın Teknolojileri bölümü- 1.Sınıf

Ege Üniversitesinin, eğitim hayatına başladığım andan itibaren hayatıma çeşitli alanlarda katkıda bulunduğunu söyleyebilirim. Yemyeşil, doğayla bütünleşen kampüsü ile; kültür, spor etkinlikleri ve birçok aktivite imkanı ile Ege Üniversitesini seçecek öğrenciler dolu dolu bir üniversite yaşamı bekliyor. ...

Kubilay Yılmazİletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü 4. Sınıf öğrencisi

Ege Üniversitesi,  köklü bir üniversite olarak gerek birikimi, gerek akademik kadrosunun kalitesi gerekse kendini yenileyen vizyonu sayesinde Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden bir tanesi. Sağladığı imkanlar ile öğrencilerine kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda kendini geliştirme imkanı sunuyor. Yurt içinden ve yurt dışından gelen öğrencileri ile bir dünya üniversitesi olan Ege Üniversitesi farklı kültürlerden insanlarla iletişim kurma imkanı sağlıyor.

Yakup SİYAHKOÇİktisadi İdari Bilimler Fakültesi 4.sınıf öğrencisi

İlköğretim 8.sınıftayken okulumuzda bir tiyatro gösterisi yapmıştık ve tiyatro gösterisinin ardından Türkçe öğretmenimiz bizi Forum Bornova'ya götüreceğini söyledi. İzmirli olan arkadaşlar bilirler Forum'a gitmek için Ege Üniversitesi’nin içinden geçmek gerekiyor. Üniversitenin içine girer girmez hayatımda şu ana kadar hissetmediğim bir kalp atışı beni Ege'ye ait hissettirdi. Bir hayaldi belki de. Lise boyunca aklımda hep Ege vardı. Tercihlerde ilk sırayı Ege Üniversitesi İktisat Bölümü olarak yazdım. Tercih sonuçları açıklanmadan önceki gece rüyamda gördüm, Ege'yi kazandığımı ve sonuçlar açıklandığında artık Egeli olmuştum. Ege Üniversitesi'nde kalpler başka atar. Çünkü Egeli olmak ayrıcalıktır. Hepinizi bu aileye bekliyoruz. Sevgilerle.

Aykut AYDINZiraat Fakültesi 3. Sınıf öğrencisi

Neden Ege Üniversitesi?
Doğma büyüme İzmirli olan birisi için bu sorunun cevabının çok da zor olmaması gerekiyor. Peki, neden İzmir’deki diğer üniversiteler değil? İnsanlarla her an iletişim halinde olabileceğim, kampüsü düzenli bir üniversitede okumak istediğim için. Bu nedenle tercihimi Ege Üniversitesinden yana kullandım.

Doğukan YÖRÜKOĞLUFen fakültesi Biyoloji Bölümü 2. Sınıf öğrencisi

Kendinizi hem akademik hem de sosyal anlamda en üst seviyede geliştirebileceğiniz bir üniversite. Kampüs hayatını iliklerinize kadar yaşayabileceğiniz ortam. Akademik başarılarda Türkiye’de sıralamalara giren ve belki kilometrelerce uzaktan gelip başta Rektör hocamızın sayesinde aile sıcaklığı özlemi çekmeden eğitim hayatınızı sürdüreceğiniz bir üniversiteden daha fazlası Ege Üniversitesi.

Yukarı Dön