Ege Tercih

Tire-Kutsan Meslek Yüksekokulu

TİRE KUTSAN MESLEK YÜKSEKOKULU

Değerli Aday Öğrencimiz,
Tire Kutsan Meslek Yüksekokulu, Ege Üniversitesi'ne bağlı olarak "Tire Meslek Yüksekokulu" adı ile İzmir'in Tire ilçesinde kurulmuş, 1998-1999 öğretim yılında ismi E.Ü. Tire Kutsan Meslek Yüksekokulu olarak değiştirilmiştir.
Eğitim-öğretim faaliyetlerine ilk olarak 1994-1995 öğretim yılında 'Bilgisayar Programcılığı' ve 'Gıda Teknolojisi' programları ile başlamıştır. 2002-2003 öğretim yılında ise 'Muhasebe ve Vergi Uygulamaları' programı (ikinci öğretim) açılmıştır. 2012-2013 öğretim yılında Bilgisayar Programcılığı ve Gıda Teknolojisi programlarının ikinci öğretimleri de açılmıştır. Böylece, 3’ü ikinci öğretim olmak üzere 5 programla, eğitim, öğretim ve araştırma faaliyetleri devam etmektedir.
Eğitim-öğretim faaliyetleri; 9 derslik, 3 bilgisayar laboratuarı, 1 konferans salonu, 1 kimya laboratuvarı, 1 mikrobiyoloji laboratuarı ve 1 cihaz laboratuvarında sürdürülmektedir.
Yüksekokulumuzda Bilgisayar Programcılığı YGS-1, Gıda Teknolojisi Programı YGS-2 ve Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı YGS-6 puan türü ile öğrenci kabul etmektedir.
Yüksekokulumuzdan mezun olan bilgisayar programcıları; başta sanayi kuruluşları olmak üzere bilgisayar satış, yazılım ve teknik destek firmaları, internet servis sağlayıcıları, bankalar, sigorta şirketleri vb. firmalarda çalışabilmektedirler. Gıda Teknolojisi programı mezunları ise, gıda üretimi yapan işletmelerin kalite kontrol merkezlerinde, çevre koruma laboratuvarlarında, ayrıca Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Kontrol Laboratuvarı, Hıfzısıhha Enstitüsü, İl Sağlık Müdürlüklerinde ve belediyelerde istihdam edilebilirler. Muhasebe meslek elemanları ise mali müşavir ve yeminli mali müşavir bürolarında, kamu ve özel işletmelerin muhasebe departmanlarında, denetim şirketlerinde yardımcı eleman olarak çalışabilirler


Yukarı Dön