Ege Tercih

Bergama Meslek Yüksekokulu

BERGAMA MESLEK YÜKSEKOKULU

Değerli Aday Öğrencimiz,

İzmir’in Bergama ilçesinde kurulan Bergama Meslek Yüksekokulu, “yörenin ve ülkenin ekonomik ve sosyal yapısının gelişimine katkıda bulunmak amacı ile eğitimi üretim içinde gerçekleştirerek mesleki bilgi ve beceriye sahip, gelişen teknolojileri kullanabilen, değişimlere uyum gösterebilen araştırmacı, üretken teknikerler yetiştirmek’’ misyonu ile ara eleman yetiştirmek amaçlı eğitim ve öğretim yapmaktadır.
Bergama Meslek Yüksekokulunda örgün öğretimde; Seracılık, Giyim Üretim Teknolojisi, Eser Koruma, Mantarcılık, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi, Bilgisayar Programcılığı, İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi, Turizm Animasyon, ikinci öğretimde; Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Elektronik Teknolojisi, Turizm Otel İşletmeciliği programları bulunmaktadır.
Bergama Meslek Yüksekokulunda bulunan iki binada 19 derslik, 280 ve 70 kişilik iki konferans salonu, kütüphane, 3 bilgisayar laboratuvarı, CAD bilgisayar laboratuvarı, seracılık laboratuvarı, bitki koruma laboratuvarı, mantarcılık laboratuvarı, eser koruma laboratuvarı, elektronik ve otomasyon laboratuvarı, iklimlendirme ve soğutma  laboratuvarı,  konfeksiyon  atölyesi,  teknik  çizim  salonu,  turizm animasyon stüdyosu, kültür mantarı üretim tesisi, sebze ve çiçek seraları, tarla sebze üretim ve deneme alanları, 2000 ağaçtan oluşan zeytinlik, 200 m²’lik Eser Koruma Çalışma Platformu ve EGETAL Tarımsal Analiz Laboratuvarı bulunmaktadır.
Meslek Yüksekokulu, 2010 yılında ISO 9001-2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi’ni alarak sistemini belgelendirmiştir. 2015 yılında bu belge yenilenmiştir. 2011 yılında İZKA (İzmir Kalkınma Ajansı) projesi kapsamında 200 m²’lik EGETAL (Tarımsal Analiz Laboratuvarı) kurulmuştur. Bu laboratuvar, meslek yüksekokulunun eğitim-öğretim ve araştırma ihtiyacının yanı sıra çevrede bulunan çiftçilerin bu yöndeki ihtiyaçlarını da karşılamaktadır.
Ön lisans eğitimlerini tamamlayan Meslek Yüksekokulu mezunları, ÖSYM tarafından her yıl gerçekleştirilen Dikey Geçiş Sınavına girerek kendi branşlarında lisans programlarına yerleştirilerek lisans eğitimlerini tamamlama hakkına sahiptirler.

 


Yukarı Dön