Ege Tercih

Yönetim Görüşleri


Prof. Dr. Necdet BUDAKEge Üniversitesi Rektörü

Sevgili gençler;
Eğitim-öğretim, hayat boyu devam eden bir süreçtir. Temel eğitimden yükseköğretime geçtiğiniz bu dönemde üniversite seçiminiz geleceğiniz için bir dönüm noktası olacaktır. Hedeflerinize uygun, yeteneklerinizle örtüşen, sevdiğiniz bir mesleği seçmek ve o mesleği öğreneceğiniz doğru üniversiteyi tercih etmek önemlidir.
Ege Üniversitesi; son teknoloji eğitim alt yapısı, tüm olanakları içerisinde barından 7/24 yaşayan kampüsü ve alanlarında uzman nitelikli akademisyen kadrosu ile Türkiye’nin en köklü üniversitelerinden biridir. Üniversitemiz sadece eğitimde değil; sporda, sanatta, her türlü sosyal ve kültürel faaliyette sağladığı olanaklarla “öğrenci odaklı” bir misyona sahiptir.
Ege Üniversitesi 11. Tercih Günleri kapsamında sizlere hem üniversitemizi anlatmayı hem de bilinçli tercih yapmanız için yardımcı olmayı hedefliyoruz.  Yapacağınız tercihlerin hepiniz için hayırlı olmasını gönülden temenni ederken başarılı bir üniversite hayatı için sizleri ailemize bekliyorum.   

  • necdet.budak@ege.edu.tr

Prof. Dr. Kutsal TURHANEge Üniversitesi Rektör Yardımcısı V.

Ege Üniversitesi köklü geleneklerinden ve değerli akademik kadrosundan aldığı güçle bir yandan nitelikli eğitim öğretim hedefi için çalışırken, diğer yandan yemyeşil ve yaşayan kampüsüyle, spor ve sanat olanaklarıyla, öğrenci kulüpleriyle, tüm yıla yayılan sosyal faaliyetleriyle üniversite yıllarınızın hayatınızın en güzel yılları olmasını hedeflemektedir. Sizleri Türkiye’nin en güzel şehri İzmir’in 64 yıldır parlayan yıldızı Ege Üniversitesi’ne bekliyoruz.

  • kutsal.turhan@ege.edu.tr

Prof. Dr. Canan Fisun ABAYEge Üniversitesi Rektör Yardımcısı V.

Ülkemizin ve bölgemizin en köklü üniversitelerinden biri olan Ege üniversitesi, güçlü ve seçkin öğretim kadrosu, araştırma alt yapısı, kültürel, sosyal ve teknolojik olanakları, yeşil ve engelsiz kampüsü ve öğrenci dostu üniversite yaklaşımı ile sizlere kişisel ve kariyer gelişiminizi sağlayacak fırsatlar sunmaktadır. Hedeflerinize ulaşmanızı sağlamak için siz sevgili gençlerimizi Ege Üniversitesi ailesine katılmaya davet ediyoruz.

  • canan.abay@ege.edu.tr

Prof. Dr. Mehmet ERSANEge Üniversitesi Rektör Yardımcısı V.

Ege Üniversitesi düşüncede ve yaşantıda farklılıklara saygılı, yenilikçi, bilimde, araştırmada öncü ve atılımcı misyonuyla eğitim veren Türkiye’nin en köklü üniversitelerinden birisidir. Ortaya koyduğu çalışmalarla insanlığa hizmet eden bir kurum olan Ege Üniversitesi, bulunduğu çevre ile bütünleşerek, bölgesel ve ulusal kalkınmaya katkı sunmakta, ülkemizin çeşitli alanlarda ihtiyaç duyduğu eleman ihtiyacını karşılamaktadır. Sizleri de Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden biri olan Ege Üniversitesi’nin öğrencisi olmaya davet ediyoruz.

  • mehmet.ersan@ege.edu.tr
Yukarı Dön