Ege Tercih

İzmir Atatürk Sağlık Yüksekokulu

Değerli Aday Öğrencimiz,

Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Ege Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı olarak Yüksek Öğretim Kurumunun aldığı kararla kurulmuş ve 1989-1990 öğretim yılında eğitim-öğretime başlamıştır.

Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunda 12 programda örgün, 3 programda hem örgün hem ikinci öğretimde eğitim verilmektedir. Her programda öğrencilere ilgi duydukları alanlarda profesyonel beceri kazandırmak üzere bilimsel ve uygulamalı eğitim verilmektedir. Uygulamalı eğitimler yüksekokul bünyesinde bulunan laboratuvar ve uygulama alanlarının yanı sıra Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi kliniklerinde, rehabilitasyon merkezlerinde, kamu ve özel kuruluşlarda yapılmaktadır.
Meslek Yüksekokulunda öğrenim gören öğrencilere öğrenim süreleri içinde kazandıkları teorik bilgi ve deneyimlerini pekiştirmek, uygulamalı eğitimde edindikleri beceri ve deneyimleri geliştirmek amacıyla, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi klinikleri başta olmak üzere çeşitli hastanelerde ve sağlık merkezlerinde, ayrıca alanlarıyla ilgili kurum ve işletmelerde staj yapma imkanı sağlanmaktadır.

Meslek Yüksekokuluna öğrenciler, ÖSYM tarafından belirtilen şartları taşımaları halinde kontenjan dahilinde meslek lisesinden sınavsız geçiş hakkı veya alanlarına göre YGS- 1/2/3/4 puanları ile yerleştirilmektedir.

Meslek Yüksekokulu mezunları, sağlık alanında lisans tamamlama olanağından yararlanabilmekte bununla birlikte DGS (Dikey Geçiş Sınavı)’ye girerek alanlarıyla ilgili lisans programlarına yerleşebilmektedirler.

Meslek Yüksekokulu mezunları,  sağlık hizmetleri alanında faaliyet gösteren kamu kurum ve kuruluşları ile özel işletmelerde çalışabilmektedirler. Optisyenlik Programı mezunları optisyenlik müessesi açma ve mesul müdürlük yapma yetkisine sahip olabilmektedirler.Yukarı Dön