0 (232) 311 10 10

İzmir Atatürk Sağlık Yüksekokulu

Değerli Aday Öğrencimiz,

Topluma, sağlığı koruyup yükseltmeye yönelik eğitim ve hizmet verebilen, evrensel ölçüde bilgi üreterek bilim dünyasına katkıda bulunan, kültürel yönden donanımlı, etik ilkelere ve ekip anlayışına sahip, özgüveni yüksek sağlık elemanı ve akademik personel yetiştirmek hedefleriyle kurulan Yüksekokulun vizyonu, ulusal ve uluslararası düzeyde tercih edilen sağlık elemanı ve akademik personele sahip sağlık eğitimi ve araştırma kurumu olmaktır.

Yüksekokul bölümlerinde; uluslararası ve ulusal eğitim standartlarına uygun, profesyonel mesleki disiplini olan, sağlık hizmetlerinde kaliteyi arttıracak bilgi ve beceriye sahip, özgüvenli, etik ilkeleri benimsemiş, nitelikli sağlık elemanı yetiştirmek amaçlanmaktadır.

Ebelik Bölümü: 1998-1999 öğretim yılından bu yana eğitim-öğretime devam eden Ebelik Bölümünde yüksek lisans eğitimi de bulunmaktadır.

Hemşirelik Bölümü: 2012-2013 eğitim-öğretim yılından itibaren EÜ Hemşirelik Fakültesi’ne aktarıldığından, öğrenci alımı durdurulmuştur.

Beslenme ve Diyetetik Bölümü: 2008 yılında açılan Bölüm, 2009 - 2010 akademik yılında eğitim-öğretime başlamıştır.

İzmir Atatürk Sağlık Yüksekokulu öğrencilerinin eğitim sürecindeki uygulama alanları ile mezunların iş alanları; sağlık hizmeti sunan hastaneler, temel sağlık hizmeti sunan birimler, sağlık ocakları, toplum sağlığı merkezleri, kreş ve anaokullar, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullar, sosyal hizmet kurumları, evde bakım alanları ve huzurevi vb. diğer sağlık kurumlarıdır. Bu iş alanlarının yanı sıra öğrenciler mezun olduklarında, lisans üstü çalışmalar yapabilmekte ve akademik alanlarda da kariyer ve iş imkanı bulabilmektedir.

Sağlık bakım hizmetlerinin tüm dünyada en çok talep edilen profesyonel meslek alanı olması nedeni ile İzmir Atatürk Sağlık Yüksekokulu’ndan mezun olan öğrenciler, yurtiçinde olduğu gibi yurtdışında da kolaylıkla iş olanaklarına sahip olabilmekte, hatta diğer profesyonel meslek gruplarına göre daha kolaylıkla iş bulabilmektedir.


Yukarı Dön