0 (232) 388 01 10 Öğrenci İşleri

Aliağa Meslek Yüksekokulu

Değerli Aday Öğrencimiz,

Meslek Yüksekokulu, 2013 yılından bu yana Kimya Teknolojisi, Makine, Elektrik Programlarında örgün ve ikinci öğretim ve Metalürji Programında örgün öğretim olmak üzere dört bölümde faaliyetlerini sürdürmektedir.

2012-2013 Eğitim-Öğretim yılı itibariyle Yüksekokul toplam 36.000 m² alana sahip 4 blok halinde 3.875,56 m² kapalı alan ile kültürel ve sportif alanlardan oluşmaktadır. Aliağa Meslek Yüksekokulu bünyesinde kimya laboratuvarı, elektrik laboratuvarı, makine laboratuvarı, kaynak atölyesi, teknik çizim salonu, kütüphane, bilgisayar laboratuvarı, 85 kişilik konferans salonu ve öğrenci aktivite merkezi yer almaktadır.

Coğrafi konumu nedeniyle farklı birçok potansiyele sahip olan Aliağa’nın ekonomisinin hızla büyümesi, ulaşım kolaylıkları, sosyal ve kültürel yapısı, devam eden dev yatırımlarla oluşan büyüme potansiyeli gelecekte de nitelikli işgücü ihtiyacını çeşitlendirerek arttıracaktır. Bu noktada Aliağa Meslek Yüksekokulu, ilçenin sürdürülebilir büyüme ve kalkınmasına olumlu yönde katkıda bulunmak, sanayi sektörü ve diğer yan sektörlerin nitelikli eleman ihtiyaçlarını karşılamak açısından önem arz etmektedir.


Öğrenci Görüşleri

  1. Tuğhan Öz | Aliağa MYO-Elektrik Bölümü 1.Sınıf Öğrencisi

    Liseden mezun olduktan sonra önlisans olarak Ege Üniversitesi Aliağa Meslek Yüksekokulu Elektrik Bölümü’ne geçiş yaparak aslında çokta bilgi sahibi olmadığım bir okulda eğitim – öğretimime başladım. Şuan eğitim- öğretim kalitesinin yüksek olduğu bir okulda okuyorum, ayrıca öğretim üyeleri ve öğrenciler arasındaki samimi ve seviyeli ilişkiden de son derece memnunum.

  2. Mehmet Kadir Zobu| Aliağa MYO-Metalurji Bölümü 1.Sınıf Öğrencisi

    Ben Aliağa’ya Hatay Dörtyol’dan geldim. Buraya gelmeden önce bir çok üniversite ile ilgili araştırmalarda bulundum. Ege Üniversitesi’nin eğitim ve öğretiminin diğer üniversitelere göre daha iyi sevide olması benim tercih sebebim oldu. Gerçekten geldiğim ilk günden beri bu kalitenin farkındayım. Hem deneyimli, akademik eğitim kadrosu hemde uygulama alanlarının çeşitliliği açısından birçok üniversiteye göre farkını olduğunu gördüm.

  3. Burak Horata| Aliağa MYO-Elektrik Bölümü 1.Sınıf Öğrencisi

    Ege Üniversitesi Aliağa Meslek Yüksekokulu’nda olmaktan çok mutluyum. Bunun için birçok sebebim var. Örneğin, Ben izmirliyim ve hergün izban rahatlığı ile ailemin yanından okuluma gelip gidebiliyorum yani aileme hem yakınım hem de üniversite hayatını yaşayabilecek kadar uzağım...

Yukarı Dön