0 (232) 388 01 10 Öğrenci İşleri

İletişim Fakültesi

Değerli Aday Öğrencimiz,

İletişim Fakültesinde eğitim, ilk iki yılı iletişim ve ilişkili disiplinler, son iki yılı ise, bölüm içi uzmanlaşmaya odaklıdır. Fakültede, öğrencilerin eğitimleri süresince mesleki pratiklerini geliştirmek amacına yönelik olarak; “Televizyon Stüdyosu, Radyo Stüdyosu, Renkli Fotoğraf Laboratuvarı (Dijital Kurgu Ünitesi), Siyah-Beyaz Fotoğraf Laboratuvarı, Fotoğraf Stüdyosu, 2 Kameralı Platform ve Reji Odası, Macintosh Bilgisayar Laboratuvarı, Lisans Bilgisayar Laboratuvarı 1, Lisans Bilgisayar Laboratuvarı 2, 2 Adet Ses Kayıt Stüdyosu, Ege Ajans Uygulama Merkezi, Görsel İletişim ve Tasarımı Sayısal Tasarım ve Uygulama Atölyesi ve Konferans Salonu” bulunmaktadır. Fakülte bünyesindeki uygulama imkanlarının dışında, özel sektör kuruluşlarıyla gerçekleştirilen işbirliği projeleri de bu konuda önemli katkı sağlamaktadır.

Fakülte bünyesinde yer alan “Ege Ajans Haber Merkezi”; Ege Üniversitesi’nin tüm birimleri ile medya kuruluşları arasında köprü oluşturarak, düzenli, doğru ve sağlıklı bilgi akışını sağlamaktadır. Ege Ajans, her yarıyıl uygulama yapma zorunluluğu ile öğrencilerin pratik yapmaları, böylece haber ajansları ve gazetelerle bağlarının güçlenmesini sağlamaktadır. Ege Ajans, İletişim Fakültesi tüm bölüm öğrencilerinin teorik olarak öğrendikleri bilgileri, pratike uygulamalarına olanak yaratmakta ve İletişim Fakültesi’nin bir başka uygulama ünitesi olan aylık “Kalem Gazetesi”ni yayınlamaktadır. Ege Ajans ayrıca Radyo Ege Kampüs’ün Üniversite ve kent haberleri ile günlük haber bültenlerini hazırlamakta, Üniversitenin üç ayda bir yayınlanan dergisi “Egeden”e de kaynak oluşturmaktadır.

İletişim Fakültesi öğrencileri, ulusal ve uluslararası yarışmalara katılım konusunda teşvik edilmekte, her yıl iletişim sektöründe çeşitli branşlarda düzenlenen yarışmalarda başarılı dereceler almakta, mezun olduklarında da sektörün önemli isimleri olarak ün yapmaktadırlar. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, tanınmış yönetmenler, televizyon programcıları, gazeteciler, reklamcılar ve halkla ilişkiler uzmanları yetiştirmiştir.

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde beş bölüm bulunmaktadır. Bunlar:

- Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü
- Gazetecilik Bölümü
- Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü
- Reklamcılık Bölümü
- Görsel İletişim Tasarımı Bölümü (Bölüm henüz öğrenci almamaktadır)


Öğrenci Görüşleri

  1. Nazan Bilgiç| İletişim Fakültesi-Reklamcılık Bölümü 4.Sınıf Öğrencisi

    Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi fiziki olarak beklentilerimizi tam karşılayamamasına rağmen güler yüzlü ve her konuda öğrencilerin yanında olan muhteşem bir akademiysen kadrosuyla geleceğin iletişimlerini yetiştirmektedir. Teorik ve pratik bilgilerimizi birlikte harmanlayıp çalışmalarımızı uygulamamıza imkân veren fakültemizde, gün içinde her saat diliminde ihtiyacımız dâhilinde olsun ya da olmasın hocalarımızın kapısını çalabilme imkânına sahip olmak bizi diğer fakültelerden farklılaştırmıştır. Fakültemiz, eğitim hayatında bize sağladığı katkılarının dışında, öğrencilerine iş imkânı sağlayarak meslek hayatına da erkenden başlamalarına olanak tanımaktadır. Bünyesinde bulundurduğu çeşitli topluluklarla da sosyal hayatınıza renk katan İletişim Fakültesi, yeni hizmete girecek olan ve öğrencisine her türlü imkânı sunmaya hazırlanan binası ile de sizleri bekliyor. Hayallerinize bir adım daha yaklaşmak için, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi’ne de tercihleriniz arasında yer verin.

  2. Gülsüm Tekin| İletişim Fakültesi-Reklamcılık Bölümü 4.Sınıf Öğrencisi

    Reklamcılık Bölümü, İletişim Fakültesinin küçük çekirdek ailesi aslında. Bu fakülte benim yeni ailem olmuştu içinde bir sürü arkadaş edindiğim ve her daim yanımızda olan, olmaya devam eden hocalara sahip olduğum. Şimdi ise yeni aileme veda etmenin zamanı geldi. Ama bildiğim bir şey de var her ne kadar mezun olup gitsem de bu ailenin kapısı bana hep açık olacak. Böyle bir fakültede okumuş olmak benim için en büyük şanstı. Umarım bu şansa sizlerde sahip olur ve yaşarsınız. :D

  3. Yiğit Sürgen| İletişim Fakültesi 4.Sınıf Öğrencisi

    Nam cursus tellus quis magna porta adipiscing. Donec et eros leo, non pellentesque arcu. Curabitur vitae mi enim, at vestibulum magna. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Sed sit amet sem a urna rutrumeger fringilla. Nam vel enim ipsum, et congue ante.

Yukarı Dön