0 (232) 388 01 10 Öğrenci İşleri

Yönetim Görüşleri

Birikimi Harekete Geçirmek; Bıkmadan, Yılmadan, Yorulmadan...

Ege Üniversitesi'nin kuruluşundan bugüne kadar 11 Rektör görev yapmıştır. 06.08.2008 tarihinden bu yanada 12. Rektörümüz Prof. Dr. Candeğer YILMAZ görevine devam etmektedir. Ege Üniversitesi yönetiminde Rektör Yardımcısı olarak, Prof.Dr. Atilla SİLKÜ, Prof. Dr. Semih ÖTLEŞ ve Prof. Dr. Yeşim KİRAZLI yer almaktadırlar. Prof. Dr. M. Bülent ÖZKAN ise Ege Üniversitesi Genel Sekreteri olarak görevine devam etmektedir.


Prof. Dr. Candeğer YILMAZ Ege Üniversitesi Rektörü

Ege Üniversiteli olmak büyük bir ayrıcalık. Ege Üniversitesi, uygulamalı eğitimi, kaliteyi ve kaliteyi belgelemeyi benimsemiş, deneyimlerini aktaran toplumsal sorumluluklarının farkında olan büyük bir aile. 2013 yılında Dünyanın en iyi 500 üniversitesi listesine giren 4 Türk üniversitesinden biri olmuş, üçüncü nesil üniversite. Ülkemizin ve bölgemizin en eski ve yerleşik üniversitelerinden biri olan Ege Üniversitesi’nde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

  • candeger.yilmaz@ege.edu.tr

Prof. Dr. Atilla SİLKÜEge Üniversitesi Rektör Yardımcısı

Ege Üniversitesi 58 yıllık köklü geçmişi, deneyimi, bilgi birikimi ve bu birikimini kullanmadaki becerisi ile ailemize yeni katılacak Ege'lilere yeni ufuklar katacağını düşünüyorum. Bu zorlu maratonu başarı ile bitirdikten sonra sizleri de Ege Üniversitesi ailesinde görmekten mutluluk duyacağız.

  • atilla.silku@ege.edu.tr

Prof. Dr. Semih ÖTLEŞEge Üniversitesi Rektör Yardımcısı

Gençler ülkemizin geleceğidir. Ülkemizin en seçkin üniversitelerinden biri olan Ege Üniversitesi, siz gençlerin geleceğini inşa etmektedir. Üniversitemiz, kampüs alanı içinde tüm kültürel, sosyal ve teknolojik olanaklarını sizin gelişiminize sunmaktadır. Sizleri toplum içinde iyi yerlere ulaştırmak bizler için gurur kaynağı olacaktır.

  • semih.otles@ege.edu.tr

Prof. Dr. Yeşim KİRAZLIEge Üniversitesi Rektör Yardımcısı

Eğitimin her birimizi nasıl geliştirebileceği ve tüm dünyayı da değiştirebileceği bilinciyle hareket edilen Ege Üniversitesinde öğrencilerin yeteneklerini ortaya koyabildikleri ortamlar, önemli araştırmaların yapılmasını sağlayacak mekanlar, modern eğitim alanları ve güzel paylaşımların olduğu bir sosyal çevre sizleri kucaklıyor. Bu coşkulu yolculukta geleceğin liderleri olacak siz sevgili öğrencilerimizle hep birlikte daha ileriye….

  • yesim.kirazli@ege.edu.tr

Prof. Dr. M. Bülent ÖZKANEge Üniversitesi Genel Sekreteri

Çok deneyimli ve kaliteli öğretim kadrosu, sürekli geliştirilen eğitim fiziksel alt yapısı sizin için önemliyse; bilimi, kültürü, sanatı ve sporu birlikte yaşamak istiyorsanız; insan onuruna yaraşır çağdaş olanaklarla donatılmış yemyeşil ve engelsiz bir kampüs beklentiniz varsa; gelin aramıza katılın, Ege Üniversiteli olmanın onur ve gururunu birlikte yaşayalım.

  • mehmet.bulent.ozkan@ege.edu.trr
Yukarı Dön