Ege Tercih

Araştırma

Ege Üniversitesi, deneyimli ve kaliteli eğitim kadrosu ile verdiği eğitimin yanı sıra Ülkemizin kalkınması için kaliteli çıktılar sunan araştırma çalışmalarına da önem vermektedir.

39 Uygulama ve Araştırma Merkezi bulunan Üniversitemizde, tüm öğrenci ve akademik personelin ortak kullanımına sunulan 86 genel amaçlı bilgisayar laboratuvarı, 548 bilimsel araştırma laboratuvarı ve 167 öğrenci laboratuvarı mevcuttur. Bu laboratuvarlardan; Akaryakıt/Petrol Analiz Laboratuvarı (EGEPAL), Tekstil Araştırma Uygulama Merkezi (TEKAUM), İlaç Geliştirme ve Farmakokinetik Araştırma Uygulama Merkezi (ARGEFAR) ve Mikrobiyolojik Analiz Laboratuvarı (EGEMİKAL) akreditedir. Tüm laboratuvar ve analizlerimize Ege Üniversitesi Laboratuvar Bilgi Sistemi (EGE-LABSİS) üzerinden ulaşılabilmektedir.

Tüm öğrencilerimiz Türkiye’deki büyük üniversite kütüphanelerinden biri olan Ege Üniversitesi Merkez Kütüphanesi’nden ve sunduğu çeşitli olanaklardan faydalanabilmektedir.

Ayrıca öğrencilerimiz patent araştırması, buluş bildirimi ve değerlendirilmesi ile ticarileştirme çalışmaları hakkında EBİLTEM-TTO Fikri Mülkiyet Hakları ve Lisanslama Biriminden destek ve danışmanlık alabilmektedirler.

Ege Üniversitesi’nde ayrıca;

  • Çok güçlü bir Ege Teknopark,
  • Erken aşama teknoloji girişimcilerinin ihtiyaç duyacağı destekleri girişime özel şekilde sağlayan Ege Üniversitesi Kuluçka Merkezi nüvEGE
  • Dünya üzerindeki “en büyük” uluslararası ticaret ve teknoloji transferi ağı olan Avrupa İşletmeler Ağı (Enterprise Europe Network) içerisinde yer alan Ege Bilgi ve Yenilik Merkezi (EBIC-Ege),
  • Bir start up kurmak isteyen girişimci adaylarına özel destek sağlayan BİGG-EGE bulunmaktadır.
Yukarı Dön