Ege Tercih

Ödemiş Sağlık Bilimleri Fakültesi

Uluslararası düzeyde bilgi üreten, eğitim veren sağlık bilimleri alanına yönelik sürekli kendini geliştiren ve örnek gösterebilen, çağdaş ve demokratik toplumun gerektirdiği, duygu ve düşüncelerini özgürce ifade edebilen, temel yaşam becerilerini günlük hayata aktarabilen, yaratıcı, araştırıcı, girişimci, öz denetimini sağlayabilen, farklılıklara değer veren ve insan haklarına saygılı, öğrenmeye istekli, ruhsal ve bedensel yönden sağlıklı bireyler yetiştirmek hedefi ile kurulan Ege Üniversitesi İzmir Ödemiş Sağlık Bilimleri Fakültesi eğitimde evrensellik ve süreklilik vizyonu ile eğitim vermektedir.

E.Ü. Ödemiş Sağlık Bilimleri Fakültesi temellerini 1996 yılında kurulan E.Ü. İzmir Ödemiş Sağlık Yüksekokulundan almaktadır. 1996 ve 2012 yılları arasında Hemşirelik Bölümü ile lisans düzeyinde hemşirelik alanında eğitim veren E.Ü. İzmir Ödemiş Sağlık Yüksekokulu, 2019-2021 yılları arasında Çocuk Gelişimi Bölümü ile lisans düzeyinde çocuk gelişimi alanında eğitim vermeyi sürdürmüştür. 21.05.2021 tarihli ve 31487 sayılı Resmi gazetede yayınlanan 20.05.2021 tarih ve 4000 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile "İzmir Ödemiş Sağlık Yüksekokulu' " Ödemiş Sağlık Bilimleri Fakültesi" ne dönüştürülmüştür. 20.05.2021 tarihinden itibaren bünyesinde bulunan tek bölüm olan Çocuk Gelişimi bölümünde Çocuk Gelişimi lisans eğitimine devam etmektedir. Her zaman için gelişime ve değişime açık olan fakültemizin mevcut bölümüne ek olarak, Yükseköğretim Kurumuna 3 farklı bölümün daha açılabilmesi için girişimlerde bulunulmuş ve Yükseköğretim Kurumunun kararı beklenmektedir.

Fakültemizde 100 öğrenci kapasiteli 5 derslik, 1 yaratıcılık ve sanat atölyesi, 30 bilgisayarlı bilgisayar laboratuvarı, 300 m2 geniş alanlı öğrenci kantini ve okuma salonu, danışman görüşme odası, serbest çalışma odası, bir kütüphane ve bilimsel, kültürel, sosyal etkinliklerin yürütülebildiği 200 kişilik amfi içeren 4 katlı bir öğrenci bloğu, yönetim ve idari birimler için ayrılmış 2 katlı idari bina ve öğrencilerin spor aktivitelerini gerçekleştirebildiği açık alan spor sahası ile kadro ve uzmanlık açısından nitelikli donanıma sahip yeterli idari personele sahiptir.

Bölümden mezun olanlar “Çocuk Gelişimci” ünvanı alırlar.

Fakülte ile ilgili detaylı bilgiye Tanıtım Kitleri'nden ulaşabilirsiniz.Yukarı Dön