Ege Tercih

Eğitim Fakültesi

Değerli Aday Öğrencimiz,
12.08.1998 tarihinde kurulan Eğitim Fakültesi, ağırlıklı olarak ilköğretim (ilkokul ve ortaokul) kademesine öğretmen yetiştirmek üzere yapılandırılmıştır. Fakültede ülkemizin ihtiyaç duyduğu alanlarda öğretmen ve psikolojik danışman adayları, ayrıca lisansüstü programlarla da eğitim uzmanı yetiştirilmektedir. Eğitim Fakültesi’nde yedi bölüm ve bu bölümlere bağlı dokuz lisans programında öğretmen ve psikolojik danışman eğitimi verilmektedir. Ayrıca çeşitli birimlerin lisans öğrencilerine ve mezunlarına yönelik Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı yürütülmektedir.

Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (RPD) Ana Bilim Dalı RPD Lisans Programı, Yükseköğretim Genel Kurulu tarafından yetkilendirilen Eğitim Fakülteleri Eğitim Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (EPDAD) tarafından 06.07.2018 tarihinde akredite edildi. Program kapsamındaki derslerin yüzde 30’unu İngilizce veren RPD Lisans Programı, EÜ Eğitim Fakültesi’nde akredite edilen ilk ve tek programdır.

Fakülte bünyesindeki bölümler, Fen Bilimleri Enstitüsü ve Sosyal Bilimler Enstitüsüne bağlı olarak sekiz tezli yüksek lisans programı (Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi; Eğitim Programları ve Öğretim; Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme; Eğitim Yönetimi; Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık; Fen Bilgisi Eğitimi, Okul Öncesi Öğretmenliği; Sınıf Öğretmenliği), biri uzaktan öğretimle olmak üzere üç tezsiz yüksek lisans programı (Eğitim Programları ve Öğretim; Eğitim Yönetimi; Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık) ve üç doktora programı (Eğitim Programları ve Öğretim; Eğitim Yönetimi; Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık) yürütmektedir. Ayrıca üniversitemiz bünyesindeki tüm enstitülerin doktora öğrencilerine “Öğretimde Planlama ve Değerlendirme” ile “Gelişim ve Öğrenme” dersleri de verilmektedir. Genç kadrosuyla misyonu doğrultusunda faaliyet gösteren Fakültemiz gelişmeye devam etmektedir.

Fakülte ile ilgili detaylı bilgiye Tanıtım Kitleri'nden ulaşabilirsiniz.

Öğrencilerin Gözünden Eğitim Fakültesi
Eğitim Fakültesi - Fen Bilgisi Öğretmenliği
Eğitim Fakültesi - Okul Öncesi Öğretm
Eğitim Fakültesi - Resim İş Eğitimi
Eğitim Fakültesi - Sosyal Bilgiler Öğretmenliği
Eğitim Fakültesi - Türkçe EğitimiYukarı Dön