Yönetim Görüşleri


Prof. Dr. Necdet BUDAKEge Üniversitesi Rektörü

Sevgili gençler;
Eğitim-öğretim, hayat boyu devam eden bir süreçtir. Temel eğitimden yükseköğretime geçtiğiniz bu dönemde üniversite seçiminiz geleceğiniz için bir dönüm noktası olacaktır. Hedeflerinize uygun, yeteneklerinizle örtüşen, sevdiğiniz bir mesleği seçmek ve o mesleği öğreneceğiniz doğru üniversiteyi tercih etmek önemlidir.
Ege Üniversitesi; son teknoloji eğitim alt yapısı, tüm olanakları içerisinde barından 7/24 yaşayan kampüsü ve alanlarında uzman nitelikli akademisyen kadrosu ile Türkiye’nin en köklü üniversitelerinden biridir. Üniversitemiz sadece eğitimde değil; sporda, sanatta, her türlü sosyal ve kültürel faaliyette sağladığı olanaklarla “öğrenci odaklı” bir misyona sahiptir.
Ege Üniversitesi 12. Tercih Günleri kapsamında sizlere hem üniversitemizi anlatmayı hem de bilinçli tercih yapmanız için yardımcı olmayı hedefliyoruz.  Yapacağınız tercihlerin hepiniz için hayırlı olmasını gönülden temenni ederken başarılı bir üniversite hayatı için sizleri ailemize bekliyorum.   

  • necdet.budak@ege.edu.tr

Prof. Dr. Hakan ATILGANEge Üniversitesi Rektör Yardımcısı

Türkiye’nin öncü üniversitelerinden biri olan Ege Üniversitesi dünyanın önde gelen üniversiteleri sıralamalarında hızla yükselmektedir. Öğrenci odaklı bir üniversite olma anlayışını benimseyen üniversitemiz; temel değerlerine bağlı, mesleki ve kültürel olarak donanımlı, değişime açık, bilimsel düşünceyi yaşam biçimi olarak benimsemiş, araştırmayı kültür haline getirmiş bireyler yetiştirmeyi misyon edinmiştir. Öğrenci odaklılığın bir gereği olarak eğitim-öğretimde kaliteyi öncelikli hale getiren üniversitemizin birçok programı akreditedir. Sizleri; bilimsel araştırmada öncü, öğrencileriyle birlikte bilimsel birikimini Ar-Ge’ye dönüştürerek ülkemizin ve insanlığın yararına sunan, eğitimde kaliteyi önceleyen Ege Üniversitesi ailesinin bir bireyi olmaya davet ediyoruz.
Geleceği paylaşmak ve geleceği birlikte biçimlendirmek üzere sizleri Ege Üniversitesine bekliyoruz.

  • hakan.atilgan@ege.edu.tr

Prof. Dr. Mehmet ERSANEge Üniversitesi Rektör Yardımcısı

Ege Üniversitesi düşüncede ve yaşantıda farklılıklara saygılı, yenilikçi, bilimde, araştırmada öncü ve atılımcı misyonuyla eğitim veren Türkiye’nin en köklü üniversitelerinden birisidir. Ortaya koyduğu çalışmalarla insanlığa hizmet eden bir kurum olan Ege Üniversitesi, bulunduğu çevre ile bütünleşerek, bölgesel ve ulusal kalkınmaya katkı sunmakta, ülkemizin çeşitli alanlarda ihtiyaç duyduğu eleman ihtiyacını karşılamaktadır. Sizleri de Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden biri olan Ege Üniversitesi’nin öğrencisi olmaya davet ediyoruz.

  • mehmet.ersan@ege.edu.tr

Prof. Dr. Cemil GÜRGÜNEge Üniversitesi Rektör Yardımcısı

Ege Üniversitesi; deneyimli ve güçlü akademik kadrosu ile uluslararası düzeyde kaliteli eğitim veren, ülkemizin “Tam Akredite” olan ilk devlet üniversitesidir. Yüksek Öğretim Kurulu tarafından 2021 yılında, ülkemizdeki 20 “Araştırma Üniversitesi”nden birisi olarak seçilmiştir. Kaliteli eğitim-öğretim faaliyetlerinin yanısıra ulusal ve uluslararası bilimsel araştırmalar, patent, inovasyon ve ‘Teknoloji Transferi’ konularında da öncü üniversitelerdendir. Üniversitemiz, ‘yeşil ve sürdürülebilir’ büyük bir kampüste yer almaktadır. Tam donanımlı araştırma laboratuvarları ile spor, sanat ve sosyal konularda gerekli alt yapıya sahip bir üniversitedir. Bu özellikleri ile siz değerli öğrencilerimize kaliteli ve mutlu bir öğrencilik hayatı sağlamaktadır. Çok sayıda öğrenci topluluğu, yıl boyunca gerçekleştirilen etkinlikler, konferanslar ve sosyal sorumluluk projeleri öğrencilerimizin hem sosyalleşmesi hem de eğitim hayatlarında ve kariyerlerinde kullanacakları deneyimler kazanmalarını sağlamaktadır. Üniversitemizin sunduğu tüm bu akademik ve sosyal olanaklar, öğrencilerimizin dünyanın her yerinde yaşayabilecek, mesleklerini icra edebilecek donanımlı ve özgüvenli birer dünya vatandaşı olarak mezun olmalarını hedeflemektedir. Ülkemizin geleceği olan siz gençlerimizi Ege Üniversitesi ailesinin bir üyesi olarak görmekten mutluluk duyacağız

  • cemil.gurgun@ege.edu.tr
Yukarı Dön