Ege Tercih

Öğrenci Toplulukları

Ege Üniversitesi Öğrenci Toplulukları

Ege Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesindeki öğrenci toplulukları, Üniversitemizin değişik akademik birimlerinde öğrenimlerini sürdüren öğrencilerin serbest zamanlarını daha iyi değerlendirmelerini, tanışıp yeni arkadaş ortamları oluşturmalarını, ayrıca sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler düzenlemelerini ve bu faaliyetlere katılmalarını sağlamak amacı ile desteklenmektedir.

Öğrenci Toplulukları Birimi, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığımıza bağlı olarak çalışmalarını yürüten öğrenci topluluklarımızın kurulması, faaliyetlerini planlamaları ve gerçekleştirmeleri için gerekli koordinasyonu sağlar. Toplulukların çalışmaları için salon, ihtiyaçlarının karşılanması ve malzemelerinin alımı gibi uygun imkânları sağlarken denetimlerini de gerçekleştirmektedir.

Öğrenci topluluklarını bir araya getirmek, faaliyetlerini organize etmeleri için uygun çalışma koşulları sağlamak amacıyla Ege üniversitesi Büyük Spor Salonu’nun bir bölümünde topluluk odaları bulunmaktadır. Ege Üniversitesi'nde, Daire Başkanlığımız bünyesinde çeşitli alanlarda faaliyette bulunmak için oluşturulmuş ve aktif faaliyet gösteren 84 öğrenci topluluğu mevcuttur.Ege Üniversitesi Öğrenci Topluluklarının detaylı ve güncel bilgilerine http://sksdb.ege.edu.tr web sitesinin “Öğrenci Toplulukları” menüsünden ulaşabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için;
Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı
Kültür ve Sanat Hizmetleri Şube Müdürlüğü
Öğrenci Toplulukları Koordinatörlüğü
Tel : 0 (232) 311 36 27
E-Posta : topluluklarege@gmail.com
instagram.com/TopluluklarEge

Yukarı Dön