Ege Tercih

Emel Akın Meslek Yüksekokulu

Değerli Aday Öğrencimiz,
Emel Akın Meslek Yüksek Okulun`da, Ege Üniversitesi bünyesinde Tekstil Teknikerliği eğitimine, ilk kez 1988-1989 eğitim-öğretim yılında E.Ü Uşak Meslek Yüksekokulu adı altında Tekstil (Dokuma) Programı ile başlanmıştır.
Yükseköğretim Kurulu’nun 15 Mart 1996 tarihli kararı ile Bornova Meslek Yüksekokulu’nun adı, "Emel Akın Meslek Yüksekokulu" olarak değiştirilmiştir.
Emel Akın Meslek Yüksekokulunda Giyim Üretim Teknolojisi Moda Tasarım ve Tekstil Teknolojisi programları bulunmaktadır.
Emel Akın Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin, EÜ Tekstil Mühendisliği Bölümü ve Tekstil Araştırma ve Uygulama Merkezi bünyesinde bulunan uygulama işletmeleri ve laboratuvarlarından yararlanma ve daha fazla pratik uygulama yapma olanakları bulmaktadır. Ayrıca öğrencilerimiz tekstil sektöründe firmalarda staj yaparak aldıkları eğitimi pekiştirerek tecrübe kazanmaktadırlar. Bu şekilde, tekstil sektöründe ihtiyaç duyulan teknik birikime sahip ara eleman yetiştirilmesine önemli katkı sağlanmaktadır.
Emel Akın Meslek Yüksekokulu mezunları, tekstil teknikeri olarak tekstil ve hazır giyim işletmelerinde tasarım, üretim, planlama,  kalite kontrol ve pazarlama gibi farklı departmanlarda iş imkânı bulabilmektedir. Mezunlarımız, ÖSYM tarafından her yıl açılan Dikey Geçiş Sınavı’na girme hakkına sahiptirler ve bu sınavda başarılı olmaları durumunda kendi branşlarındaki programlarda lisans eğitimlerini tamamlama şansına sahip olmaktadırlar. Ayrıca mezunlarımız, kendi branşları dışında diğer programlara intibakları yapılmak koşuluyla, Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nde eğitimlerine devam edebilmekte ve eğitimlerini tamamladıkları takdirde lisans diploması almaya hak kazanmaktadırlar.

Meslek Yüksekokulu ile ilgili detaylı bilgiye Tanıtım Kitleri'nden ulaşabilirsiniz.

Öğrencilerin Gözünden Emel Akın Meslek Yüksekokulu
Emel Akın Meslek Yüksekokulu - Giyim Üretim Teknolojisi Programı
Emel Akın Meslek Yüksekokulu - Moda Tasarım ProgramıYukarı Dön