Ege Tercih

Bergama Meslek Yüksekokulu

Değerli Aday Öğrencimiz,

İzmir’in Bergama ilçesinde kurulan Bergama Meslek Yüksekokulu, "Yörenin ve ülkenin ekonomik ve sosyal yapısının gelişimine katkıda bulunmak amacı ile eğitimi üretim içinde gerçekleştirerek mesleki bilgi ve beceriye sahip, gelişen teknolojileri kullanabilen, değişimlere uyum gösterebilen araştırmacı, üretken teknikerler yetiştirmek" misyonu ile ara eleman yetiştirmek amacıyla eğitim ve öğretim hizmetlerini sürdürmektedir.

Bergama Meslek Yüksekokulunda örgün öğretimde; Bilgisayar Programcılığı, Bitki Koruma, Eser Koruma, Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi, Mantarcılık, Seracılık, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Turizm Animasyon, ikinci öğretimde; Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Uzaktan Eğitimde Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı bulunmaktadır.

Bergama Meslek Yüksekokulunda bulunan iki binada 17 derslik, 280 ve 70 kişilik iki konferans salonu, kütüphane, 4 (dört) Bilgisayar laboratuvarı, Tarım laboratuvarı, Bitki Koruma Laboratuvarı, Mantarcılık Laboratuvarı, 2 adet Eser Koruma Laboratuvarı, Elektronik ve Otomasyon Laboratuvarı, İklimlendirme ve Soğutma  Laboratuvarı,  Konfeksiyon  Atölyesi,  Teknik Çizim  Salonu,  Turizm Animasyon Stüdyosu, Kültür Mantarı Üretim Tesisi, Sebze ve Çiçek Seraları, Tarla Sebze Üretim ve Deneme Alanları, 2000 ağaçtan oluşan zeytinlik, 200 m²’lik Eser Koruma Çalışma Platformu ve EGETAL Tarımsal Analiz Laboratuvarı bulunmaktadır.

Meslek Yüksekokulu, 2010 yılında ISO 9001-2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi’ ni alarak sistemini belgelendirmiştir. 2021 yılında bu belge ISO 9001-2015 olan bir üst versiyon ile yenilenmiştir.

2011 yılında İZKA (İzmir Kalkınma Ajansı) projesi kapsamında 200 m²’lik EGETAL (Tarımsal Analiz Laboratuvarı) kurulmuştur. Bu laboratuvar, meslek yüksekokulunun eğitim-öğretim ve araştırma ihtiyacının yanı sıra çevrede bulunan çiftçilerin bu yöndeki ihtiyaçlarını da karşılamaktadır. Ön lisans eğitimlerini tamamlayan Meslek Yüksekokulu mezunları, ÖSYM tarafından her yıl gerçekleştirilen Dikey Geçiş Sınavına girerek kendi branşlarında lisans programlarına yerleştirilerek lisans eğitimlerini tamamlama hakkına sahiptirler.

 

Meslek Yüksekokulu ile ilgili detaylı bilgiye Tanıtım Kitleri'nden ulaşabilirsiniz.Yukarı Dön