Ege Tercih

Moda ve Tasarım Yüksekokulu

Değerli Aday Öğrencimiz,

Moda ve Tasarım Yüksekokulu 2018 tarihinde aktif olarak çalışmaya başlamıştır. Yüksekokul bünyesinde açılan “Moda Tasarımı Bölümü”nde  4 yıllık lisans eğitimi verilmektedir.

Yüksekokulumuz Moda Tasarımı Bölümü’nde modayı oluşturabilecek öncü fikirleri değerlendirebilen, hedef kitleyi analiz edebilen, malzemeyi ve üretim tekniklerini bilen, moda tasarımını kavramış;  dokuma yüzey tasarımı, örme yüzey tasarımı, baskı tasarımı, giysi tasarımı, aksesuar tasarımı dallarında,  teknik,  estetik,  bilgi ve becerilere sahip, çağdaş, yaratıcı, özgün tasarımlar yaratabilen ve üretebilen moda tasarımcıları yetiştirmek amaçlanmaktadır. Yetiştirilen öğrencilerin moda tasarımı alanındaki yaratıcı çalışmalarını uygulanabilir somut projelere dönüştürebilecek şekilde hazırlamalarının sağlanması da programın temel hedefleri arasındadır.

Moda Tasarımı Bölümü mezunları, moda evlerinde, hazır giyim işletmelerinin tasarım, ürün geliştirme, modelhane, ihracat, pazarlama, marka yönetimi ve müşteri ilişkileri bölümlerinde çalışabilecekleri gibi bireysel girişim ile kendi işyerlerini açarak markalarını yaratıp, Türkiye’de ve dünyada başarı elde edebileceklerdir.

Yüksekokul ile ilgili detaylı bilgiye Tanıtım Kitleri'nden ulaşabilirsiniz.Yukarı Dön