Ege Tercih

Mezunlarla ilişkiler ofisi

 

Türkiye’nin seçkin üniversitelerinden biri olan Üniversitemiz, mezunları ile ilişkisini güçlendirmeyi, iletişimin devamlılığını sağlamayı ilke edinmiştir.

Bu sistem, mezunlarımızla işbirliğimizi geliştirerek sürdürmeyi, mezunlarımızın akademik bilgilerini iş hayatına aktarabilmelerini, adaptasyon sağlayabilmelerini çeşitli eğitim ve seminerler ile geçiş sürecine yardımcı olarak, mezunlarımızın ve mezun adaylarımızın kişisel gelişimlerini arttırmalarını, toplum için değer yaratabilen bireyler olarak gelişim sağlamalarını amaçlamaktadır.


Ofisimizin hedefleri; mezunlarımızın ve mezun adaylarımızın gelecek planlamalarında yardımcı olabilmek, kişisel ve kariyer gelişimlerine yönelik eğitimler düzenlemek, sektörlerdeki iş imkanlarını tanıtmak, ihtiyaç duyacakları seminerleri verebilmek, staj ve iş olanaklarını sunabilmektir.


Mezunlarla İlişkiler Ofisi olarak mezunlarımıza yönelik, mezunların akademik, kişisel, sosyal ve mesleki gelişimlerinde Üniversitemiz olanaklarından faydalanmasının devamlılığını sağlamak ve mezunlarımızın Üniversitemiz ile sosyal ve kültürel bağlarını geliştirebilmek amacı ile Mezun Kartı uygulaması oluşturulmuştur. Bu sayede mezunlarımızla olan ilişkilerimiz güçlendirilmekte ve iletişimimizin devamlılığı sağlanıp mezunlarımızın üniversite sonrası durumları takip edilebilmektedir.

 

Yukarı Dön