Ege Tercih

Güvenlik

Ege Üniversitesi Koruma ve Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne bağlı güvenlik personellerimiz merkez yerleşke, Tıp Fakültesi Hastanesi, Lojmanlar, Öğrenci Köyü ve çevre yerleşkelerde 7 gün 24 saat kesintisiz olarak hizmet vermektedir.

Üniversitemiz Merkez yerleşkesine (ana giriş kapısı (Osman Kibar Kavşağı kapısı), Yeşil Köşk giriş kapısı, Yurt-Kur bölgesi giriş kapısı ve Öğrenci Köyü tünel bölgesi kapısı) ve Ege Üniversitesi Hastanesi’ne girişler kontrollü olarak sağlanmaktadır. Üniversitemiz girişlerinden özel araçları ile geçmek isteyen öğrencilerimizin araç tanıtım kartı almaları gerekmektedir. Öğrencilerimiz merkez yerleşkeye ait giriş kartı için Koruma ve Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne, Ege Üniversitesi Hastanesi’ne ait giriş kartı için ise hastane güvenlik merkezine öğrenci kimlikleri, araç ruhsat fotokopileri, Halkbank Bornova şubesi TR270001200971400044000004 hesabına yatırdıkları kart ücretinin dekontu ile başvurmaktadır.

Yaklaşık 100.000 kişinin yaşadığı adeta bir il merkezi konumundaki merkez yerleşkemizde yoğun bir şekilde kullanılan gece aydınlatmaları,

   

yaya yoğunluğu yüksek olan 7 bölgeye yerleştirilen “Acil Panik Butonu” ile

5555 – Güvenlik Acil Yardım Hattı” bulunmaktadır.

  

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi yetişkin ve çocuk acil Servislerinde hizmet veren sağlık çalışanlarının güvenli bir ortamda hizmet sunabilmeleri için özel güvenlik görevlilerinin yanı sıra polis ve jandarma da 7 gün 24 saat görev yapmaktadır.

 

Yukarı Dön