Ege Tercih

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi


Değerli Aday Öğrencimiz,

03.07.1992 tarihinde kurulan İktisadi ve İdari bilimler Fakültesi’nde lisans eğitimine 1994-1995 öğretim yılında başlanmıştır. Halen İktisat , İşletme ve Uluslararası İlişkiler bölümleri ile hizmet verilmektedir. 2000-2001 öğretim yılından itibaren ikinci öğretim de programa dahil edilmiştir.

Lisans programlarında derslerin en az %30’u İngilizce olarak verilmektedir. Eğitim-öğretim süresi İngilizce hazırlık sınıfı da dahil olmak üzere beş yıldır. Dil barajını aşan ve doğrudan 1. sınıfa geçen öğrenciler için ise dört yıldır.

Lisans eğitiminde öğrencilere, artan küresel rekabet ortamına uygun esnek bir düşünme tarzı ile bu ortamlara adaptasyon yeteneği kazandırılması ve onların hem kamu hem de özel sektördeki iş yaşamına uzman veya araştırmacı olarak hazırlanması hedeflenmektedir.

Ayrıca tüm bölümlerde farklı uzmanlık alanları doğrultusunda oluşturulmuş çok çeşitli yüksek lisans ve doktora programları bulunmaktadır.

Lisansüstü programların yanı sıra İşletme ve İktisat Bölümleri öğrencilerine, e-yüksek lisans programları ile uzaktan eğitim fırsatı sunulmaktadır.

Eğitim programlarına ek olarak İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi; iş dünyası, sivil toplum kuruluşları, kamu kuruluşları ve diğer eğitim kurumlarıyla da yakın ilişkilerini sürdürmekte ve bu bağlamda çeşitli projeleri başarıyla yürütmektedir.

Fakülte ile ilgili detaylı bilgiye Tanıtım Kitleri'nden ulaşabilirsiniz.Yukarı Dön