Ege Tercih

Burs Olanakları

Öğrenimine devam edebilmek için ekonomik desteğe ihtiyaç duyan başarılı öğrencilerimize çeşitli kurum, vakıf, dernek ve şirketler tarafından burs/kredi verilmektedir. Bu kurumların başında üniversitemizin yemek bursu, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu gelmektedir.

YEMEK BURSU
Her eğitim - öğretim yılı başında yemek yardımlarından faydalanmak isteyen ihtiyaçlı öğrenciler için duyurular, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı panolarında, http://sksdb.ege.edu.tr/ internet sayfasında ve okulların öğrenci işleri ilan panolarında duyurulmaktadır.


YÜKSEKÖĞRENİM KREDİ VE YURTLAR KURUMU BURSLAR
Üniversiteye ilk defa kayıt yaptıran öğrenciler, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunun burs, öğrenim ve katkı kredisi için ÖSYM sonuçları açıklandıktan sonra, kendi e-devlet şifreleri aracılıyla başvuru yapabilmektedirler. Öğrencilerimize burs veren diğer vakıf, dernek ve şirketlerin, duyurularını Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Kültür ve Sanat Hizmetleri Şube Müdürlüğüne gönderilmektedir. Özellikle EylülEkim-Kasım-Aralık aylarında yoğunluk kazanan burs duyuruları, hem Müdürlüğümüzün ilan panolarında, (www.sksdb.ege.edu.tr), hem de okulların öğrenci işleri ilan panolarında duyurulmaktadır.

Ayrıntılı bilgi için;

Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Kültür ve Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü
Tel: 0 232 311 36 38
E-posta:sosyalhizmetler@mail.ege.edu.tr

Burslar

Burslar

 

Yukarı Dön