Ege Tercih

Burs Olanakları

Öğrenimine devam edebilmek için ekonomik desteğe ihtiyaç duyan başarılı öğrencilerimize çeşitli kurum, vakıf, dernek ve şirketler tarafından burs/kredi verilmektedir. Bu kurumların başında Üniversitemizin Yemek Bursu ve Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Bursu gelmektedir.

Yemek Bursu
Üniversitemizin vermiş olduğu Yemek bursu ihtiyaçlı ve çeşitli koşulları  sağlayan öğrencilere verilmektedir. Yemek Bursundan 2019-2020 eğitim-öğretim yılında 681 kişi faydalanmıştır.  Başvuru tarihleri ve koşulları Ekim ayı içerisinde Müdürlüğümüzün ilan panolarında, http://sksdb.ege.edu.tr/ sayfasında ve okulların öğrenci işlerinde duyurulur.

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Bursu
Üniversiteye ilk defa kayıt yaptıran öğrenciler Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun burs ve öğrenim kredisi için ÖSYM sonuçları açıklandıktan sonra kendi e-devlet  şifreleri aracılığı ile başvuru yapabilmektedirler.Tüm koşullar ve başvuru tarihleri Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın, Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü kygm.gsb.gov.tr adresinden takip edilebilir.

Kredi ve Yurtlar Kurumu bursundan 2019-2020 eğitim-öğretim yılında 6159 kişi faydalanmıştır.

Özel Burslar
Öğrencilerimize burs veren diğer vakıf, dernek ve şirketler duyurularını Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, Kültür ve Sanat Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne göndermektedirler. Özellikle Eylül-Ekim-Kasım aylarında yoğunluk kazanan burs duyuruları hem Müdürlüğümüzün ilan panolarında, http://sksdb.ege.edu.tr/ sayfasında, hem de okulların öğrenci işleri ilan panolarında duyurulmaktadır.

  BURS VEREN KURUM KYK BURSU YEMEK BURSU YEMEK BURSU ÖĞÜN
2018-2019 40 6085 585 3 ÖĞÜN (SABAH-ÖĞLE-AKŞAM)
2019-2020 30 6159 681 3 ÖĞÜN (SABAH-ÖĞLE-AKŞAM)

 

İletişim:
Tel: 0 232 311 36 38
E-posta:sosyalhizmetler@mail.ege.edu.tr

 

Yukarı Dön