Ege Tercih

Burs Olanakları

Öğrenimine devam edebilmek için ekonomik desteğe ihtiyaç duyan başarılı öğrencilerimize çeşitli kurum, vakıf, dernek ve şirketler tarafından burs/kredi verilmektedir. Bunların başında Üniversitemizin Yemek Bursu ve Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü Bursu gelmektedir.

YEMEK BURSU
Üniversitemizin vermiş olduğu Yemek bursu ihtiyaç sahibi ve çeşitli koşulları sağlayan öğrencilere verilmektedir. Başvuru tarihleri ve koşulları Ekim ayı içerisinde Müdürlüğümüzün ilan panolarında, http://sksdb.ege.edu.tr/ sayfasında ve okulların öğrenci işlerinde duyurulur.


KREDİ VE YURTLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ BURSU
Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü ÖSYM sonuçları açıklandıktan sonra Burs/kredi başvuruları için her yıl yazılı ve görsel basın yoluyla kamuoyuna duyurulan tarihler arasında e-Devlet üzerinden alınmaktadır. Tüm koşullar ve başvuru tarihleri Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın, Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü kygm.gsb.gov.tr adresinden takip edilebilir.


ÖZEL BURSLAR
Öğrencilerimize burs veren diğer vakıf, dernek ve şirketler duyurularını Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, Kültür ve Sanat Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne göndermektedirler. Özellikle Eylül-Ekim-Kasım aylarında yoğunluk kazanan burs duyuruları hem Müdürlüğümüzün ilan panolarında, http://sksdb.ege.edu.tr/ sayfasında, hem de okulların öğrenci işleri ilan panolarında duyurulmaktadır.


İletişim:
Tel: 0 232 311 36 38
E-posta:sosyalhizmetler@mail.ege.edu.tr

Burslar

Burslar

 

Yukarı Dön