Ege Tercih

Yabancı Diller Yüksekokulu


Değerli Aday Öğrencimiz,

Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu alanlarında uzmanlaşmış kadrosuyla tüm fakülte ve yüksekokullardaki öğrencilere bilimsel çalışmalarında ve iş yaşamlarında kullanabilecekleri düzeyde yabancı dil eğitimi vermeyi amaçlar. Ayrıca akademik personele her türlü yeterlik sınavını geçebilecek, alanlarıyla ilgili yayınları izleyebilecek, dünya bilim çevresiyle iletişim kurabilecek düzeyde eğitim veren programlar sunmaktadır.

Ege Üniversitesi fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullarına kaydolan öğrencilerin (yabancı dil muafiyet sınavını geçemedikleri takdirde) yabancı dil hazırlık eğitim-öğretiminin yanı sıra, Ege Üniversitesi’nin Fakülte, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokullarının zorunlu yabancı dil derslerini yürütmek Yüksekokulun amaçları arasındadır.

Yüksekokul, üniversitenin eğitim kalitesini gözetmek ilkesi doğrultusunda Kasım 2013’te uluslararası Pearson Assurred Kurumu tarafından denetlenmiş ve Türkiye’de akredite olmuş sayılı yabancı diller yüksekokulları arasında yerini almıştır.
Okulda hemen hemen tamamı projeksiyon cihazları ile donatılmış 56 dersliğin yanı sıra tam donanımlı beş dil laboratuvarı, bir bilgisayar laboratuvarı, bir uzaktan eğitim programlarının üretildiği kayıt stüdyosu ve bir adet öğretmen kaynak merkezi bulunmaktadır.

Yabancı Diller Yüksekokulu’nda, üniversitemiz öğretim elemanlarına, yüksek lisans/doktora öğrencilerine ve kentimizde ve civar kentlerde bulunan çeşitli kuruluşlardan gelen kursiyerlere de değişik amaçlara yönelik her düzeyde kurslar düzenlemektedir.

Yüksekokul, EGESEM (Ege Üniversitesi Sürekli Eğitim merkezi) ile de ortak kurslar düzenlemekte ve bu kuruma okutman ve program desteği sağlamaktadır. Ayrıca, Yabancı Diller Yüksekokulu’nda 4-6 yaş grubu için “KIDS’ CLUB” ve 8-11 yaş grubu için “JUNIOR CLUB” kursları da verilmektedir.

Yüksekokul ile ilgili detaylı bilgiye Tanıtım Kitleri'nden ulaşabilirsiniz.Yukarı Dön