Ege Tercih

Çeşme Turizm Fakültesi

Değerli Aday Öğrencimiz,

Çeşme Turizm ve Otelcilik Yüksekokulumuz, 25.06.2019 tarih ve 190104 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan kararla 2019 – 2020 eğitim öğretim yılından itibaren Konaklama İşletmeciliği , Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği bölümleri ile Çeşme Turizm Fakültesi olarak eğitim faaliyetlerine devam edecektir.

Çeşme Turizm ve Otelcilik Yüksekokulunda, 2014-2015 eğitim-öğretim döneminden itibaren Konaklama İşletmeciliği 2. sınıf örgün öğretim ve ikinci öğretim sınıflarında bahar döneminden itibaren ise zorunlu mesleki eğitim uygulaması başlamıştır. 2016-2017 eğitim-öğretim bahar döneminden itibaren Seyahat İşletmeciliği üçüncü sınıf örgün öğretim zorunlu mesleki eğitim uygulaması başlamıştır.

Ayrıca 2015-2016 eğitim-öğretim döneminden itibaren Turizm Rehberliği Bölümünde Rekreasyon ve Turist Rehberliği tezli yüksek lisans eğitimine başlanmıştır.

Fakültenin amacı, öğrencilerin alanlarında bilgilerini arttırmak, düşünce ve yeteneğini geliştirerek, edindiği becerilerle turizm sektörüne etkin bir şekilde katılımını sağlamak, turizm ve otelcilikle ilgili konularda duyarlı ve sorunları çözebilecek nitelikli yöneticiler yetiştirmektir. Bu amaç doğrultusunda yüksekokulun hedefi; öğrencilere, İngilizce temel olmak üzere, en az 2 yabancı dil, bilgi teknolojileri, turizm sektörü ve turizm işletmeleri, modern işletmecilik ve yöneticilik ile ilgili bilgi ve beceriler kazandırmaktır.

Fakültemizden mezun olan öğrenciler, aldıkları mesleki eğitim ve deneyimler doğrultusunda; oteller, seyahat acenteleri, tatil köyleri, yiyecek-içecek işletmeleri ve resmi kuruluşlarda rahatlıkla görev alabilmektedirler.

Fakülte ile ilgili detaylı bilgiye Tanıtım Kitleri'nden ulaşabilirsiniz.

*2019 yılı ortasında fakülte dönüşümü gerçekleştiği için Tanıtım kitinde Çeşme Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu bilgileri bulunmaktadır.

Öğrencilerin Gözünden Çeşme Turizm Fakültesi
Çeşme Turizm Fakültesi - Konaklama İşletmeciliğiYukarı Dön