Ege Tercih

Spor Bilimleri Fakültesi

Değerli Aday Öğrencimiz,
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ilk kez 1976 yılında Ege Üniversitesi bünyesinde kurulmuş ve yasa ile Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğüne devredilmiştir. Ege Üniversitesi bünyesinde 1992 yılında yeniden kurulan Ege Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, 8 Nisan 2016 tarihi itibariyle resmi olarak Spor Bilimleri Fakültesine dönüştürülmüştür.

Spor Bilimleri Fakültesi, ülke ve dünya gerçeklerine duyarlı, kültürel olarak donanımlı, araştırıcı ve üretken beden eğitimi ve spor öğretmenleri, spor branş antrenörleri ve spor yöneticileri yetiştirmek, evrensel ölçekte bilgi üreterek spor bilimleri alanında bilim dünyasına katkıda bulunmak, bölgesel ve ulusal ihtiyaçlar temelinde toplumun yaşam kalitesinin yükselmesine, ülke sporunun gelişmesine çalışmak misyonlarını üstlenmiştir. Fakültenin vizyonu ise, ulusal ve uluslararası bilim ve teknoloji dünyası ile örgütsel bağları gelişmiş, kurumsal kültürü ve kimliği güçlü, dünyadaki nitelikli üniversitelerin beden eğitimi ve spor eğitimi veren kurumları ile eş değer bir eğitim ve araştırma kurumu olmak şeklinde tanımlanmaktadır

Kurulduğu tarihten bugüne kadar 1500’ün üstünde mezun veren Spor Bilimleri Fakültesi, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü, Antrenörlük Eğitimi Bölümü ve Spor Yöneticiliği Bölümü eğitim sunmaktadır. Mevcutta kayıtlı yaklaşık 200 milli sporcumuz bulunmaktadır.

Fakülte ile ilgili detaylı bilgiye Tanıtım Kitleri'nden ulaşabilirsiniz.Yukarı Dön