Ege Tercih

Öğrenci Görüşleri

Ege Üniversitesi Öğrenci Konseyi

Ege Üniversitesi, öğrencilerine verdiği söz hakkıyla demokratik yönünü geliştiren, öğrencilerin görüşlerinden yola çıkarak üniversitenin eksik olduğu noktalarını düzeltmeye çalışan Türkiye’nin en iyi ve en demokratik üniversitelerinden biridir. Öğrenci konseyi bu anlamda, Ege Üniversitesi bünyesinde yer alan öğrencilerin sesi konumundadır.


Kadir GÜLHAN Öğrenci Konseyi Başkanı

Türkiye' nin en köklü üniversitelerinden biri olan Ege Ünivertesi’ nde okumanın gururunu yaşıyoruz. Ege Üniversitesi Öğrenci Konseyi olarak üniversitemiz içerisinde herkesin eğitimde eşit fırsatlar yakalamasını kendimiz için vizyon edinmiş, gelecekte güçlü, eğitimli, aydın bir nesile ön ayak olucak adımlar atmak için çalışıyoruz. Bu yolda akademik ve sosyal bir kültüre sahip olan üniversitemiz en iyisi olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Bu adımları tüm öğrenciler olarak beraber attığımız için her daim Egeli olmanın gururunu ve heyecanını yaşıyoruz.

*

Alper ÖzcanTıp Fakültesi / 5.Sınıf

Doğuma büyüme İstanbullu birisi olarak bir zamanlar benim için İzmir ve Ege Üniversitesi çok uzak iki konumdu .Sonuçların açıklanmasıyla kafasında filler tepişen her genç gibi ben de, muhtemelen şu anki durumunuz gibi, derin bir kararsızlık içerisindeydim. Ancak bu durum fazla uzun sürmedi. O sıralarda tercih günleri için kampüsümüzü ve İzmir'i ziyaret ettikten sonra bu iki konum benim için bambaşka anlamlar kazanmaya başladı. Tıp Fakültesinde 4.yılını tamamlayan bir hekim adayı olarak aldığım eğitim ve arkadaşlarımla kurduğumuz öğrenci topluluğuyla bu anlamların her geçen gün daha da derinleştiğini görmek bana doğru yerde olduğumu hissettiriyor. Bir Tıbbiyeli olarak uzun ve zorlu eğitimimizi fiziksel ve maddi imkanları çok daha gelişmiş fakültelerde almayı tercih edebilirsiniz. Ancak içinde bulunduğunuz yaşlar, üniversitelerde salt akademik eğitimden çok daha fazlasını almanız ve bunu talep etmeniz gereken bir dönemdir. Bu açıdan kurum kültürünü çok uzun seneler neticesinde oluşturmuş ve güçlü akademik kadrosuyla bunu muhafaza eden, aktif öğrenci topluluklarıyla, harika kampüsüyle ve güzel İzmir'in kalbindeki konumuyla Ege Üniversitesi; kendinizi tanımak ve geliştirmek için en güvenli limanlardan biridir. Üniversite tercihiniz hayattaki "iyi ki"leriniz arasında yer alsın istiyorsanız doğru adrestesiniz. Ege çok güzel, sen de gelsene :)

*

Efe BAÇDiş Hekimliği Fakültesi / 3. Sınıf

Alanında başarılı akademik kadro, sosyal kültürel sportif faaliyetler anlamında kendinizi geliştirebileceğiniz, kısacası bir üniversite hayatından beklediğiniz her şeyi en mükemmel şekilde karşılayacak sımsıcak bir ortam. Sadece üniversite hayatında değil, mezun olduktan sonra da fark yaratacak ve iyi ki dedirtecek bir üniversite. İyi ki EGEliyiz.

*

Dilek AydoğanFen Fakültesi / Matematik Bölümü / 3.Sınıf

Ege’li olmak benim hayatımın dönüm noktası oldu. Zengin akademik kadrosu, geniş yelpazesinde sunduğu çeşitli programlar ve bölümleriyle ilgi alanlarımızda kendimizi geliştirmemize fırsat veren bununla birlikte huzurlu, dinamik ve doğa ile iç içe bir atmosferde bulunan kampüsüyle bizlere üniversite yaşamını doyasıya yaşayabileceğimiz bir sosyal ortam sunuyor.
Ege benim için kendi potansiyelimi keşfetme ve hedeflerime ulaşma yolunda büyük avantajlar sağladı. Henüz mezun olmadan önüme birçok kariyer kapısı açıldı. Üniversitemiz öğrenci odaklı yapısıyla sadece öğrenci olarak değil, aynı zamanda bir birey olarak bizleri geleceğe hazırlıyor. Ben iyi ki Ege’liyim. Seni de geleceğin Ege’lisi olman için bekliyor olacağız.

Yasemin AyarEğitim Fakültesi / Türkçe Öğretmenliği / 3. Sınıf

Ege Üniversitesinin Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinden biri olması tercih etmemdeki en büyük nedenlerden diyebilirim. Üniversiteye gelmeden önce hayalimdeki okul nasıl olmalı diye düşündüm ve buna göre üniversiteleri araştırdım. Ege Üniversitesinin eğitim kalitesi ve sosyal yaşamıyla istediğim üniversite olduğuna karar verdim. Burada eğitim hayatıma başladığımda üniversitenin sunmuş olduğu birçok imkan, beklentimi karşıladı. İyi ki Ege'de okuyorum. Kendimi burada okuduğum için şanslı hissediyorum.

Mehmet Ali YAMANZiraat Fakültesi / Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü / 3.Sınıf

Ege üniversitesi sağlam altyapı ve kaliteli öğretim kadrosu ile birçok öğrencinin hayal kapısı olmuştur.Benim de tercih etmemin sebepi lise de hem delicesine eğitim görüp hem birçok etkinliğe katılıp deli gibi eğlenerek kaliteli bir üniversite öğrencisi olup mezun olduğumda çok donanımlı bir birey olmak istiyordum. Bu yüzden ege üniversitesini gözüm kapalı girdim.Birçok ektivite ve kaynaşma olanakları mevcut.Gözünüz kapalı tercih edebilirsiniz iyiki egeliyiz..

Mersiye Meral KAYAEdebiyat Fakültesi / Sosyoloji Bölümü / 4.Sınıf

Kalabalık ve köklü bir lisede eğitim aldıktan sonra üniversite tercihimde de köklü ve donanımlı bir üniversite olmasını istiyordum. Ailem ile hem öğrenci odaklılık ile kaliteli eğitimin harmanlanmış olması sebebiyle Ege Üniversitesi ilk tercihimizdi. Kazandıktan sonra da anladım ki en doğru tercihi yapmışız. Üniversitemizde düzenlenen sosyal faaliyetler öğrencilerin kaynaşmaları ve gelişmeleri için harika fırsatlar. Kaliteli eğitimin yanında öğrenciye değer veren ve öğrenciler için en iyisini düşünen bir üniversite de öğrenci olmaktan gurur duyuyorum. Egeli olmak ayrıcalıktır...

Şevket Alakısa Ziraat Fakültesi / Süt Teknolojisi Bölümü / 4.Sınıf

Ege Üniversitesi, akademik ve sosyal anlamda öğrenci odaklı bir üniversite olup kendinizi her açıdan geliştirebileceğiniz bir yapıya sahip. Kariyerinizi önemli ölçüde etkileyebileceğini düşünmekteyim. Aynı zamanda Ege’nin incisi İzmir’de okuma isteğim bu güzel üniversiteyi seçmemde büyük pay sahibi oldu. Siz de rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

*

Doğukan YÖRÜKOĞLUÇevre Bilimleri, Yüksek Lisans

Kendinizi hem akademik hem de sosyal anlamda en üst seviyede geliştirebileceğiniz bir üniversite. Kampüs hayatını iliklerinize kadar yaşayabileceğiniz ortam. Akademik başarılarda Türkiye’de sıralamalara giren ve belki kilometrelerce uzaktan gelip başta Rektör hocamızın sayesinde aile sıcaklığı özlemi çekmeden eğitim hayatınızı sürdüreceğiniz bir üniversiteden daha fazlası Ege Üniversitesi.

Handenur YILDIZİktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi / İktisat Bölümü / 3.sınıf

Üniversite tercih zamanı Ege Üniversitesini gördüğümde kesinlikle buraya gelmek istediğime karar verdim. Kaliteli eğitimi, kampüs hayatı ve sosyallik imkanlarıyla Ege Üniversitesi hayalimdeki üniversiteydi. Akademik başarısının yanında sosyal olarak da kendimizi geliştireceğimiz bir üniversite. Özellikle öğrenci toplulukları ve düzenlenen etkinlikler daha önce denemediğiniz farklı şeyleri deneyimlemek için çok iyi fırsatlar sunuyor. Spor alanlarıyla da ister bireysel olarak ister takım olarak zaman geçirebiliyoruz. Öğrenci odaklı bir üniversite olan Ege Üniversitesinde güvenle ve huzurla eğitim hayatınızı sürdürebilirsiniz.

Ceren BAŞBUĞA İletişim Fakültesi / Reklamcılık / 3.Sınıf

Üniversitemiz ülkemiz yükseköğretim kurumları arasında saygın bir yere sahip, köklü ve oldukça başarılı bir üniversitedir. Okulumuzun tercih edilmesinin önemli sebeplerinden biri donanımlı akademik kadro ve sağlıklı sınıf koşullarına sahip olmasıdır. Her birimiz tercih dönemlerinde listemizdeki okullar hakkında elbette sıkı araştırmalar yaptık bu dönemde Ege Üniversitesinin listemin en başına yerleşmesinde birden çok faktör etken rol oynadı. Üniversitemizin sosyal aktiviteleri, kampüs yaşamı, hocaların kendi alanında yetkin ve bir o kadar da içten tavırlara sahip olmaları gibi bir dizi neden izledi bu süreci ve en sonunda bu okula yerleştiğimde doğru bir tercih yaptığımı anladım.

Efe Fatih SEMERCİOĞLU Ziraat Fakültesi / Süt Teknolojisi Bölümü / 4.Sınıf

“Huzurlu Üniversite, Kaliteli Eğitim, Aydınlık Gelecek” mottosu ile Türkiye’ nin önde gelen ve kendinizi her anlamda geliştirebileceğiniz bir üniversite. “Öğrenci Odaklı” yapıya sahip olan üniversitemiz bünyesinde yapılan her çalışma ile akademik hayatınızı, sosyal hayatınızı ve kariyer hayatınızı doğrudan etkiliyor ve sizlere çok güzel fırsatlar sunuyor. İzmirli olmam nedeni ile ilk ve tek tercihimdi ve geriye dönüp baktığımda hayatımda çok güzel “İyi ki” ile başlayan cümleler kurmama neden oldu. İyi ki EGE’ liyim çünkü EGE’ li olmak ayrıcalıktır.

Yukarı Dön