Ege Tercih

Öğrenci Görüşleri

Ege Üniversitesi Öğrenci Konseyi

Ege Üniversitesi, öğrencilerine verdiği söz hakkıyla demokratik yönünü geliştiren, öğrencilerin görüşlerinden yola çıkarak üniversitenin eksik olduğu noktalarını düzeltmeye çalışan Türkiye’nin en iyi ve en demokratik üniversitelerinden biridir. Öğrenci konseyi bu anlamda, Ege Üniversitesi bünyesinde yer alan öğrencilerin sesi konumundadır.


Kadir GÜLHAN Öğrenci Konseyi Başkanı

Türkiye' nin en köklü üniversitelerinden biri olan Ege Ünivertesi’ nde okumanın gururunu yaşıyoruz. Ege Üniversitesi Öğrenci Konseyi olarak üniversitemiz içerisinde herkesin eğitimde eşit fırsatlar yakalamasını kendimiz için vizyon edinmiş, gelecekte güçlü, eğitimli, aydın bir nesile ön ayak olucak adımlar atmak için çalışıyoruz. Bu yolda akademik ve sosyal bir kültüre sahip olan üniversitemiz en iyisi olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Bu adımları tüm öğrenciler olarak beraber attığımız için her daim Egeli olmanın gururunu ve heyecanını yaşıyoruz.

Enes BİLGENTıp Fakültesi 3.Sınıf

Ege Üniversitesi tüm bölümleriyle Türkiye’nin köklü üniversiteleri arasında yer almakta. Tıp Fakültesi hastanesi de ülkemizin sayılı hastanelerinden olmasıyla birlikte güçlü akademik kadrosuyla öğrencilerin en iyi eğitimi almasını sağlamaktadır. Fakültemizde uygulanan entegre eğitim sayesinde konulara daha bütüncül şekilde yaklaşabiliyoruz. Tıp eğitiminde pratik eğitim de en az teorik eğitim kadar önemli olduğundan fakültemiz teorik derslerimizi destekleyen pratik eğitimler açısından ülkemizin en zengin alt yapıya sahip fakülteleri arasındadır. Oldukça iyi ve kaliteli akademik öğretimin dışında hastanemizin üniversite kampüsüne 5 dakika mesafede olması da sosyal hayat için oldukça önemli bir nokta. Böylelikle üniversitemiz kampüsünün tüm olanaklarından faydalanıp, kampüste öğrenci kulüpleri gibi birçok aktiviteye katılabiliyoruz. Tüm bunlar sayesinde hem iyi bir üniversite eğitimi alıp hem de sosyal yaşantıda da güzel vakit geçirebiliyoruz.

Mustafa TÜRKERMühendislik Fakültesi / Elektrik Elektronik Mühendisliği / 4. Sınıf

Üniversite tercihleri hayatımızın dönüm noktalarından birisi ve bu süreçte hepimiz en doğru tercihi yapmaya çalıştık. Türkiye’ nin köklü üniversitelerinden ve akademik kadrosu güçlü bir üniversiteyi tercih etmek hepimizin önceliği. Ege Üniversitesi sosyal ve akademik kültürü oluşmuş dev bir marka olarak hem bölgenin hem ülkenin önde gelen üniversitelerinden birisi olarak öğrencilerin hayallerini süslüyor. Öğrencisiyle bütünleşmiş yönetimi ve birçok alanda aktif çalışan öğrenci toplulukları ile güven ve huzur için eğlenceli bir kampüs hayatı yaşamanıza olanak sağlanıyor.

Doğukan YÖRÜKOĞLUÇevre Bilimleri, Yüksek Lisans

Kendinizi hem akademik hem de sosyal anlamda en üst seviyede geliştirebileceğiniz bir üniversite. Kampüs hayatını iliklerinize kadar yaşayabileceğiniz ortam. Akademik başarılarda Türkiye’de sıralamalara giren ve belki kilometrelerce uzaktan gelip başta Rektör hocamızın sayesinde aile sıcaklığı özlemi çekmeden eğitim hayatınızı sürdüreceğiniz bir üniversiteden daha fazlası Ege Üniversitesi.

Ozlem KAÇEREdebiyat Fakültesi, Sosyoloji Bölümü, 4. Sınıf

Liseden mezun olduğumda hayalim olan üniversiteyi kazanıp bölümümü başarıyla bitirmek en büyük hayalimdi. Fakat ilk kazandığım ve hayalim olan üniversiteye gittiğimde aslında istediğimin bu olmadığını daha sosyal bir üniversitede okumak istediğimi fark ettim. Üniversite sınavına tekrar hazırlandığımda aklımdaki tek üniversite Ege Üniversitesi idi. Bölümüme başladığım ilk yıldan beri gerek akademik donanım olarak, gerek sosyal ve kültürel anlamda donanımlı bir üniversitede okumaktan mutluluk duyuyorum. Ege Üniversitesi bir öğrencinin kendisini hem akademik hem de iş hayatına ve sosyal hayata hazırlayan öğrenci topluluklarıyla öğrencilik hayatımızda tam verim alabileceğimiz bir aile ortamı sağlıyor.

Berk İLERİFen Bilimleri Enstitüsü / Biyokimya / Tezli Yüksek Lisans Programı

EGE Üniversitesi sizlere nereden gelmiş olursanız olun yeni bir başlangıç sunuyor diyebilirim. Sizlere eğitim hayatınız boyunca farklı şekillerde imkanlar sunuyor. Çeşitli toplulukları, güçlü akademik kadrosu, canlı kampüs yaşamı ve güzel fırsatları ile EGE Üniversitesini tercih edenleri kaliteli bir gelecek bekliyor.

Turan DEMİRMühendislik Fakültesi / Elektrik Elektronik Mühendisliği / 3. Sınıf

Ege Üniversitesi sağlam ve güçlü akademik yapısı ile birçok aktif topluluğu içerisinde barındıran, üniversite kültürü gelişmiş ve onlarca belki yüzlerce etkinlik yapan, canlı bir kampüs yaşamına sahip Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinden birisidir. İçerdiği eğitimi ile de teorik derslerin yanında uygulamalı dersleri ile de bolca pratik yapmamıza imkan sağlamaktadır. Mezun olan her öğrencisinin uluslarası standartlara yakışacak şekilde nitelikli olarak ayrılmasına özen göstermektedir.

Oğulcan BAKİÇeşme Turizm Fakültesi/Turizm Rehberliği/4. Sınıf

Ege Üniversitesi gerek öğrenci odaklı etkinlikleri, gerek toplulukları, gerek akademik ve idari kadrosu ile bana, üniversiteye gelmeden önce hayal ettiğim yaşantıyı fazlasıyla sunan bir üniversite oldu. Özellikle öğrenci merkezli bir yapıya sahip olan üniversitemiz, bu hususta yönetimde dahi söz sahibi olmamızı sağlıyor ve biz öğrencilerin istekleri doğrultusunda ilerliyor, gelişiyor. Sizin de tercihiniz EGE’den yana olursa, ileride burada yaşayacağınız her an, katılacağınız her etkinlik ve atacağınız her adım, hem şu anki, hem de gelecek yıllardaki yaşantınızı kökünden etkileyecektir. Çünkü EGE’li olmak her zaman ayrıcalıktır.

Muammer BALİMühendislik Fakültesi / Makine Mühendisliği / 4. Sınıf

Ege Üniversitesi, hem akademik hem de sosyal anlamda kesinlikle beklentilerinizi karşılayacak köklü bir üniversite. İzmir’in nitelikli bir değeri olan üniversitemiz, öğrenci odaklı anlayışıyla asla yabancılık çekmeyeceğiniz ve özellikle kampüsüne aşık olacağınız harika bir yer. Bünyesinde bulundurduğu çeşitli topluluklarla kendinizi her alanda geliştirebilme imkanına sahip olacaksınız. Entegre eğitim sayesinde, mezun olduğunuzda uluslararası standartlarda bir mezun olacaksınız. Unutmayın ki; EGE’li olmak bir ayrıcalıktır.

Handenur YILDIZİktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi / İktisat Bölümü / 2.sınıf

Üniversite tercih zamanı Ege Üniversitesini gördüğümde kesinlikle buraya gelmek istediğime karar verdim. Kaliteli eğitimi, kampüs hayatı ve sosyallik imkanlarıyla Ege Üniversitesi hayalimdeki üniversiteydi. Akademik başarısının yanında sosyal olarak da kendimizi geliştireceğimiz bir üniversite. Özellikle öğrenci toplulukları ve düzenlenen etkinlikler daha önce denemediğiniz farklı şeyleri deneyimlemek için çok iyi fırsatlar sunuyor. Spor alanlarıyla da ister bireysel olarak ister takım olarak zaman geçirebiliyoruz. Öğrenci odaklı bir üniversite olan Ege Üniversitesinde güvenle ve huzurla eğitim hayatınızı sürdürebilirsiniz.

Yunus Emre TOPMühendislik Fakültesi / Elektrik Elektronik Mühendisliği / 4. Sınıf

Üniversiteyi üniversite yapan şey konumu, sıralaması, akademik başarısı vb. değildir sadece. Önemli olan üniversitenin size katabilecekleridir. Bir insan akademik başarıyı kendi azmiyle her yerde kazanabilir. Ama Ege Üniversitesi size bunun yanı sıra kozmopolitik bir ortamda sosyal bir kazanım da sunuyor. Uzun lafın kısası tercih döneminde arada kaldığınız zaman aklınıza sosyal olarak da hayatıma güzel şeyler katmak istiyorum diyorsanız Ege Üniversitesi size kucak açacaktır.

Ceren BAŞBUĞA İletişim Fakültesi / Reklamcılık / 2.Sınıf

Üniversitemiz ülkemiz yükseköğretim kurumları arasında saygın bir yere sahip, köklü ve oldukça başarılı bir üniversitedir. Okulumuzun tercih edilmesinin önemli sebeplerinden biri donanımlı akademik kadro ve sağlıklı sınıf koşullarına sahip olmasıdır. Her birimiz tercih dönemlerinde listemizdeki okullar hakkında elbette sıkı araştırmalar yaptık bu dönemde Ege Üniversitesinin listemin en başına yerleşmesinde birden çok faktör etken rol oynadı. Üniversitemizin sosyal aktiviteleri, kampüs yaşamı, hocaların kendi alanında yetkin ve bir o kadar da içten tavırlara sahip olmaları gibi bir dizi neden izledi bu süreci ve en sonunda bu okula yerleştiğimde doğru bir tercih yaptığımı anladım.

Efe Fatih SEMERCİOĞLU Ziraat Fakültesi / Süt Teknolojisi Bölümü / 2.Sınıf

“Huzurlu Üniversite, Kaliteli Eğitim, Aydınlık Gelecek” mottosu ile Türkiye’ nin önde gelen ve kendinizi her anlamda geliştirebileceğiniz bir üniversite. “Öğrenci Odaklı” yapıya sahip olan üniversitemiz bünyesinde yapılan her çalışma ile akademik hayatınızı, sosyal hayatınızı ve kariyer hayatınızı doğrudan etkiliyor ve sizlere çok güzel fırsatlar sunuyor. İzmirli olmam nedeni ile ilk ve tek tercihimdi ve geriye dönüp baktığımda hayatımda çok güzel “İyi ki” ile başlayan cümleler kurmama neden oldu. İyi ki EGE’ liyim çünkü EGE’ li olmak ayrıcalıktır.

Yukarı Dön