Ege Tercih

Beslenme

Üniversitemiz, öğrencilerinin sağlıklı ve dengeli beslenmesini amaçlamaktadır.
Kampüs içerisindeki yemekhanelerimizde sunulan yemeklerin hepsi 1 No.lu öğrenci yemekhanemizin mutfağında hazırlanmakta ve diğer yemekhanelere dağıtılmaktadır. Merkez kampüs içerisinde 3 öğrenci yemekhanemiz bulunmaktadır.
Öğrenci Yemekhanelerimizde sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam yemeği hizmeti verilmektedir.

Yemek rezervasyonu, öğrencilerin kişiye özel Ege Üniversitesi web portalına giriş yaparak sanal pos yolu ile gerçekleştirmektedir.

Üniversitemiz Çevre İlçelerde bulunan Aliağa MYO, Bayındır MYO, Bergama MYO, Çeşme Turizm Fakültesi, Gaziemir Havacılık MYO, Ödemiş MYO, Ödemiş SYO, Tire Kutsan MYO ve Urla Denizcilik MYO yemekhanelerinde ise hizmet alımı yolu ile yemek hizmeti verilmektedir.

Vize ve final sınavı haftalarında merkez kütüphanemizde çalışan öğrencilerimize çorba, börek ve çay ikramı yapılmaktadır. Ayrıca Ramazan ayında ise iftar yemeği verilmektedir.

ÖZDERE EĞİTİM VE DİNLENME TESİSLERİ
Özdere Eğitim ve Dinlenme Tesisleri, eşsiz doğası ve sahili, denize sıfır konumuyla huzurlu bir tatil geçirmek isteyen misafirler için bungalov tipi kabinlerle öğrenci ve personele yarım pansiyon hizmet vermektedir.
Sabah kahvaltısının açık büfe olduğu tesis, akşam yemeklerinde lezzetli mezeleri ve ızgaralarıyla doyumsuz lezzetler sunmaktadır.

Günübirlik ziyaret yapılabildiği gibi 6 günlük dönemler şeklinde de konaklama imkanı sunmaktadır.

Yukarı Dön