Ege Tercih

Sağlık

SAĞLIK HİZMETLERİ SAĞLIK HİZMETLERİNİN KAPSAMI

Öğrencilerimizin sağlık sorunları yaşamaları halinde başvuracakları birim Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı binasında hizmet veren Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kampüs Polikliniği’dir.

Ege Üniversitesi Kampüs Polikliniği bünyesinde Dermatoloji, KBB, Kadın Doğum, Psikiyatri Poliklinikleri yer almaktadır. Radyoloji ve laboratuvar hizmetleri verilmektedir.

Ayrıca öğrencilerimiz kimlik.ege.edu.tr sayfasından Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinden önceliklirandevu alabilmektedir.

NASIL YARARLANILIR?

Kampüs Polikliniği hafta içi 08.00-16.00 saatleri arasında hasta kabul etmektedir.

Personel, personelin birinci derece yakını ve öğrenciler herhangi bir sağlık problemi ile karşılaştığında kampüs içerisinde yer alan EÜ Tıp Fakültesi Kampüs Polikliniğine nüfus cüzdanı ve öğrenci kimliği ile başvurabilmektedir. Yabancı uyruklu burslu öğrenciler Türkiye’den aldıkları vatandaşlık numarası yazılı kimlikleriyle, bursu olmayan yabancı uyruklu öğrenciler SGK’ dan Genel Sağlık Sigortası işlemini yaptırdıktan sonra, Suriyeli öğrenciler Eğitim veAraştırmaHastanelerinden sevkli olarak başvurabilirler.

5510 sayılı Sosyal Güvenlik ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun tüm hükümlerinin 01.01.2012 tarihinde uygulamaya konulması nedeniyle tüm öğrenciler öncelikle anne ve babasının güvencesi kapsamında muayene olabilmektedirler. Ailesinin güvencesi olsa dahi 25 yaşından büyük olan öğrencilerimiz genel sağlık sigortası ile bakılmaktadır. Ailesinin güvencesi olmayan öğrencilerin ise 5510 sayılı Sosyal Güvenlik ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 01.04.2017 tarihinde yapılan değişikliklerini incelemesi gerekmektedir.

Bilgilendirme: Yaz dönemi sebebiyle bazı poliklinikler hizmet veremeyebilir.

Ayrıntılı bilgi için;

EÜ Tıp Fakültesi Kampüs Polikliniği İlk Kayıt
Tel: 0 232 311 12 70
0 (232) 311 36 70

PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK VE REHBERLİK

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimi’nde; öğrencilerin psikolojik ve sosyal yönden gelişmesine yardımcı olunmaktadır. Birimde 4 psikolog görev yapmaktadır. Psikologlar tarafından psikopatolojik rahatsızlıklar, aile, arkadaş ve grup iletişim problemleri, kimlik problemleri, akademik başa- rı, sınav stresi, uyum problemleri ve diğer psikolojik problemler ele alınmaktadır. Bunların dışında çeşitli konularda psikoloji seminerleri ve konferanslar düzenlenmekte, bireysel görüşmelerin yanında grup terapisi de yapılmaktadır. Birimde çeşitli psikolojik sorunları olan öğrencilerimizle yapılan bireysel görüşmeler randevu sistemi ile yapılmakta olup, gizlilik temel prensibimizdir.

Ayrıntılı bilgi için;

Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimi
Tel: 0 232 311 12 63
E-Posta : sksdbrehberlik@mail.ege.edu.tr

Yukarı Dön