Ege Tercih

Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Değerli Aday Öğrencimiz,
Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Ege Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı olarak Yüksek Öğretim Kurumunun aldığı kararla kurulmuş ve 1989-1990 öğretim yılında eğitim-öğretime başlamıştır.
Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunda 12 programda örgün, 3 programda ikinci öğretim, 2 programda da uzaktan öğretim ile eğitim verilmektedir.
Anestezi Programı
Ameliyathane Hizmetleri Programı
Çocuk Gelişimi Programı (Örgün ve İkinci Öğretim)
Diyaliz Programı
Eczane Hizmetleri Programı (Örgün, İkinci ve Uzaktan Öğretim)
Engelli Bakımı ve Rehabilitasyonu (Örgün, İkinci ve Uzaktan Öğretim)
İlk ve Acil Yardım Programı
Odyometri Programı
Optisyenlik Programı
Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı
Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programı
Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programı
Her programda öğrencilere ilgi duydukları alanlarda profesyonel beceri kazandırmak üzere bilimsel ve uygulamalı eğitim verilmektedir. Uygulamalı eğitimler Meslek Yüksekokulu bünyesinde bulunan laboratuvar ve uygulama alanlarının yanı sıra Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi kliniklerinde, rehabilitasyon merkezlerinde, kamu ve özel kuruluşlarda yapılmaktadır.
Meslek Yüksekokulunda öğrenim gören öğrencilere öğrenim süreleri içinde kazandıkları teorik bilgi ve deneyimlerini pekiştirmek, uygulamalı eğitimde edindikleri beceri ve deneyimleri geliştirmek amacıyla, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi klinikleri başta olmak üzere çeşitli hastanelerde ve sağlık merkezlerinde, ayrıca alanlarıyla ilgili kurum ve işletmelerde staj yapma imkanı sağlanmaktadır.
Meslek Yüksekokuluna öğrenciler, ÖSYM tarafından belirtilen şartları taşımaları halinde alanlarına göre üniversite sınavından aldıkları puanları ile yerleştirilmektedir.
Meslek Yüksekokulu mezunları, sağlık alanında lisans tamamlama olanağından yararlanabilmekte bununla birlikte DGS (Dikey Geçiş Sınavı)’ye girerek alanlarıyla ilgili lisans programlarına yerleşebilmektedirler.
Meslek Yüksekokulu mezunları,  sağlık hizmetleri alanında faaliyet gösteren kamu kurum ve kuruluşları ile özel işletmelerde çalışabilmektedirler. Optisyenlik Programı mezunları optisyenlik müessesi açma ve mesul müdürlük yapma yetkisine sahip olabilmektedirler.

Meslek Yüksekokulu ile ilgili detaylı bilgiye Tanıtım Kitleri'nden ulaşabilirsiniz.


Yukarı Dön